???

FAQ-CZYLI WASZE PYTANIA, NASZE ODPOWIEDZI

Czy sobie poradzę i z kim będę płynęła/płynął?

Poradzi sobie KAŻDY - trasy nie są trudne i nawet osoby, które nigdy nie siedziały w kajaku dadzą sobie radę, pływamy z kim chcemy; w razie problemów z nawigacją Prowadzący dobierze załogę według umiejętności, wiele osób przyjeżdża samemu, więc nie przejmuj się-jeśli przyjedziesz sam(a) na pewno znajdzie się ktoś do pary (choćby i z Kadry) Jeśli jedziecie swoją ekipą możecie dobrać się dowolnie.

Ile osób będzie na spływie i co to za ludzie?

Około 20-30 osób (czasem więcej), głównie studentki i studenci z całej Polski.

Dla kogo są przeznaczone spływy studenckie ?

Są to spływy o charakterystycznym studenckim klimacie, ale nie zamykamy się na przyszłych studentów jak i na tych, którzy już dawno są absolwentami.

Obojętnie więc czy dopiero osiągnąłeś/aś pełnoletność czy też Twoje dziecko ją osiągnęło! Jeśli lubisz zabawę i studencką luźną atmosferę, nie chodzisz spać o 21 i nie przeszkadza Ci głooośny śpiew przy ognisku, to musisz wybrać się z nami na Mati-spływ!!!

Osoby z dziećmi zapraszamy na spływy rodzinne.

Co z naszymi bagażami?

Bagaże uczestników jadą busem ze specjalną plandekowaną przyczepą wzdłuż trasy spływu, więc do kajaka zabieramy tylko napoje, ręczniki i kremy do opalania. Mamy też specjalne pojemniki hermetyczne dla osób, które chciałyby zabrać na kajak aparat lub komórkę.

Czy są wolne miejsca na dany termin ?

Jeśli w tabelce z terminami nie ma informacji BRAK MIEJSC przy danym terminie , to są wolne miejsca-nie trzeba dzwonić z takim pytaniem, można spokojnie wysłać swoje zgłoszenie.

Jak się zapisać ?

To bardzo proste wystarczy kliknąć w lewym menu "Rezerwacje miejsc" a następnie wypełnić formularz lub zarezerwować miejsce bezpośrednio z podstrony wybranej rzeki.

Jakimi kajakami pływamy ?

W Mati zapewniamy wygodne i bezpieczne kajaki oraz dodatkowy sprzęt. Wszystkie kajaki są 2-osobowe. Więcej o naszym sprzęcie przeczytasz na podstronie "nasz sprzęt" >>

 

Co mogę robić oprócz pływania kajakiem?

Można korzystać z desek windsurfingowych, pobawić się w paintball, grać w siatkówkę plażową, pić piwko w cieniu, opalać się, bawić się w pubie lub dyskotece, iść na ryby, grzyby lub jagody, wypożyczyć rowery i wiele innych rzeczy.... Na pewno nie będziesz się nudzić.

Co będę jadł?

Co tylko chcesz - dostaniesz kompletny turystyczny sprzęt do gotowania (do dyspozycji uczestników jest kuchnia gazowa oraz garnki, czajniki, rondelki - według zapotrzebowania), zamówisz zakupy lub zrobisz je na miejscu, jeśli jednak Twoje umiejętności kucharskie nie wykraczają poza przegotowanie wody na kawę, możesz jeść w knajpkach, które często są obok biwaków. Czasem jedzenie samo do nas przyjeżdża (np. na Drawie pyszne ciasto i pierogi a na Piławie pstrąg "po komandorsku")

Ile godzin dziennie płyniemy?

Czas "czystego" (nie licząc przerw na kąpiele, zakupy itp.) płynięcia zazwyczaj nie przekracza czterech godzin. W programach spływów podane są szczegółowe opisy odcinków i odległości.

Jak dojechać na imprezę?

Po zgłoszeniu udziału w imprezie i wpłacie zaliczki otrzymasz szczegółowy plan dojazdu i powrotu ze spływu wraz z mapką.

W trosce o Waszą wygodę wszystkie nasze spływy staramy się rozpoczynać i kończyć w miejscach, do których można łatwo dojechać z terenu całej Polski.

 

Czy mogę przyjechać własnym samochodem?

Możesz przyjechać własnym autem - zorganizujemy bezpieczny parking za niewielkie pieniądze (ok. 5 zł/doba) a po spływie bezpłatnie odwieziemy kierowców do miejsca pozostawienia aut.

Czy podczas spływu będą jakieś dodatkowe koszty?

Nie - powinieneś zabrać pieniądze tylko na własne wydatki (wyżywienie, picie, itp.), na zwrotną kaucję za wydany sprzęt (50 zł). Na niektórych campingach dodatkowo płatne są prysznice.

Co należy zabrać ze sobą?

Przede wszystkim dobry humor, a także: kopię dowodu wpłaty (nie wymagana gdy przelew wykonany był z banku internetowego i przysłaliśmy potwierdzenie jego otrzymania), śpiwór, karimatę lub materac, namiot - jeśli nie dokonaliśmy jego rezerwacji, latarkę, klapki (najlepiej z mocowaniem także na pięcie) lub stare buty do chodzenia po wodzie, komplet sztućców, dobrze mieć też ze sobą czapeczkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania.

 

Ile bagaży zabrać ?

Nie ma co przesadzać-plecak powyżej 15 kg. jest już ciężki do noszenia-najczęściej wszystkie potrzebne rzeczy zmieszczą się w torbie, która nie waży więcej jak 10 kg. Nie należy zabierać zapasów jedzenia-na wszystkich rzekach są sklepy, więc można będzie systematycznie uzupełniać zapasy.

Prosimy pamiętać, że maksymalny ciężar bagażu, który będzie transportowany brzegiem wzdłuż trasy spływu wynosi 20 kg. na jednego uczestnika.

Przykładowy zestaw do zabrania na spływ:

Ubrania: bielizna, skarpetki, stój kąpielowy/kąpielówki, krótkie spodenki, kilka koszulek z krótkim rękawkiem, spodnie "na podróż", spodnie dresowe "do ogniska", + jedne spodnie zapasowe, bluza lub polar- 2-3 pary, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe - najlepiej 2 pary, sandały lub klapki, czapeczka z daszkiem.

Inne: namiot, śpiwór, karimata, latarka+baterie na wymianę, nóż, sztućce, miseczka lub menażka, kubek, okulary przeciwsłoneczne, płyn na komary, plastry wodoodporne, przybory toaletowe, krem typu Nivea, balsam do opalania, otwieracz do konserw, korkociąg, pieniądze na jedzenie, picie i inne przyjemności. Zachęcamy do zabrania gitary i innych instrumentów muzycznych (ale nie większych niż gitara;)). Gwarantujemy bezpieczny przewóz instrumentu lądem.

W co się spakować?

Najlepiej w plecak lub dużą torbę + mały plecaczek na rzeczy podręczne. Zabranie kilku mniejszych torebek i reklamówek zdecydowanie utrudnia poruszanie się i późniejszy transport bagaży brzegiem. Śpiwór, namiot i mata nie muszą być zapakowane w środek - mogą być przytroczone do plecaka lub torby.

Najważniejsza informacja ze względu na Wasze bezpieczeństwo i spokojny wypoczynek jest taka, że posiadamy koncesję turystyczną wymaganą do organizacji zorganizowanych spływów kajakowych w tym spływów studenckich. Zapewniamy odpowiednie zabezpieczenie spływu gwarantujące jego bezpieczny przebieg. Nie ryzykuj - zawsze pytaj organizatora o ważną koncesję i ubezpieczenie turystyczne!

PORADNIK DLA TYCH CO PIERWSZY RAZ...


Przede wszystkim jesteście w większości!

Dla ok.60% uczestników naszych spływów jest to pierwszy kontakt z kajakiem. Przekonacie się, że nie jest to nic trudnego i już po kilku minutach nauki wiosłowania zaczniecie panować nad Waszym statkiem:)

Na pewno nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie- na początku przeprowadzimy szkolenie kajakowe na którym nasi instruktorzy opowiedzą i przede wszystkim zademonstrują jak pływać, żeby było sucho i miło, potem w trakcie spływu będziemy pomagać i korygować ewentualne błędy także po pierwszym, drugim dniu będziecie wyśmienitymi kajakarzami:))

Pierwszy etap jest zawsze krótki i łatwy specjalnie po to, aby było dużo czasu na naukę i zabawę z kajakiem. Na pozostałych etapach też się zresztą nie zmęczycie bo cała trasa jest przygotowana tak aby zupełnie początkujący kajakarze mogli ją przepłynąć w pełni rekreacyjnie.

 

Wszystkie kajaki są 2-osobowe. Z kim popłyniecie?? Dużo osób przyjeżdża na spływ samemu, więc na pewno kogoś Wam dobierzemy albo popłyniecie z ludźmi z Kadry. Jeśli jedziecie swoją ekipą możecie dobrać się dowolnie.

Płynę pierwszy raz - jaką trasę wybrać???

Wszystkie nasze propozycje przeznaczone są dla początkujących wodniaków, jednak niektóre trasy są wyjątkowo spokojne a inne trochę jakby mniej:) Poniższy krótki opis pomoże Wam w podjęciu decyzji.

KORYTNICA- wyjąkowo malownicza i jedna z ostatnich rzek o takich walorach przyrodniczo-krajobrazowych. Nurt jest dość szybki, ale rzeka jest płytka, więc ewentualne wywrotki są nie groźne. Dużym atutem są dwa dni spędzone w Drawieńskim Parku Narodowym.

REGA-absolutny "lajcik", dla miłośników opalania w kajaku i tych którzy wiosłem lubią machać, ale nie za często. Praktycznie brak przeszkód w wodzie, nurt który sam niesie nasz kajak. Najłatwiejsza z możliwych trasa kajakowa z zakończeniem nad morzem z piękną piaszczystą plażą i I klasą czystości wody!

PIŁAWA- również trasa bardzo łatwa, ale tutaj już czasem trzeba pomanewrować kajakiem wśród zwalonych drzew lub też ominąć kamień zalegający w nurcie rzeki. Wyśmienita propozycja dla aktywnych (rowery w programie) i miłośników tajemnic (Borne Sulinowo).

DRAWA- najciekawsza i najbardziej emocjonująca trasa kajakowa w Polsce dostępna dla początkujących kajakarzy. Tutaj jednak ostatnie dwa odcinki spływu wymagają wykazania się umiejętnościami manewrowania w dość szybkim nurcie wśród zwalonych drzew podczas przeprawy przez dziewicze tereny Drawieńskiego Parku Narodowego. Trasa dla miłośników przygód!

 

ŁUPAWA -po zaliczeniu szukamy zdecydowanie mocniejszych wrażeń. Polecamy tylko osobom, które już miały kontakt z kajakiem i nie boją się wyzwań. Rzeka ma momentami charakter górski.

DOBRZYCA+RURZYCA- bardzo dzikie i mało znane rzeki. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni... Dodatkowo w cenie spływu zabawa w parku linowym!

 

Jak się zapisać?? To bardzo proste wystarczy kliknąć w lewym menu "Rezerwacje miejsc" a następnie wypełnić formularz lub zarezerwować miejsce bezpośrednio z podstrony wybranej rzeki.

ZAPRASZAMY!!!

JADĘ TAM! - REZERWACJA MIEJSC

Warto zajrzeć

POLECAMY

Aleksander Doba

 

http://www.zoofirma.ru/