JAK SPŁYW WEEKENDOWY, TO TYLKO NA KORYTNICY!

 

 

Wyjątkowo malownicza i jedna z ostatnich rzek o takich walorach przyrodniczo-krajobrazowych.

Rzeka przepływa przez rozległe lasy obfitujące w zwierzynę i słynące z grzybów. W krystalicznie czystej wodzie występują pstrągi i lipienie, a przy brzegach można zobaczyć bobrowe żeremia.     W górze czasem pojawiają się orły bieliki.

Cała trasa Korytnicy jest bardzo przyjemna - nurt jest dość szybki, trzeba uważać na zwalone przez bobry drzewa, ale jest płytko, najczęściej po kolana, więc bezpiecznie.


KORYTNICA WEEKENDOWA-PROGRAM SPŁYWU

 

DZIEŃ PIERWSZY-PIĄTEK

Stara Korytnica - przyjazd uczestników


Spotykamy się w godzinach popołudniowo-wieczornych w Starej Korytnicy na terenie naszej bazy kajakowej nad samą rzeką. Jest to teren prawie 3 hektarów położony na uboczu małej wioski o charakterze agroturystycznym. Na miejscu jest parking, pole namiotowe wraz z pełnym zapleczem sanitarnym (nowe skanalizowane toalety i prysznice) oraz miejscem ogniskowym. Możliwy jest przyjazd w sobotę rano do godz. 10.00

 

DZIEŃ DRUGI-SOBOTA

St.Korytnica - Jez. Korytnickie

do przepłynięcia 14 km

Bardzo przyjemny etap zakończony  jeziorem, będzie więc okazja do kąpieli. Na początek czeka nas kawałek rzeki gdzieniegdzie przegrodzony ściętymi przez bobry drzewami - będziemy płynąć przez miejsca największego zagęszczenia tych zwierzaków tzw. bobrze zakole. Potem rzeka nieco przyspiesza, czeka nas też kilka ostrych zakrętów.  Kolejne kilka kilometrów to już spokojniejszy nurt, ale po drodze mamy trzy spławne zastawki i za każdą robi się mniejsze lub większe bystrze, szczególnie ostatnia może dostarczyć wrażeń.

Wypływamy z lasu na małe jeziorko, przepływamy pod wiaduktem starej kolejki, rzeka staje się znacznie szersza a w czystej wodzie można oglądać liczne ryby. Po 2 km mijamy ciekawe miejsce- rzeka się zwęża a po obu stronach widać potężne stare drzewa rosnące wzdłuż starego traktu - to pozostałości osady Brodźce, miejsca w którym niegdyś istniał bród na rzece. Za kilkanaście metrów wpływamy na jez. Korytnickie i na końcu jeziora kończymy dzisiejszy etap. Po spływie wracamy busami na teren biwaku.

 

 

DZIEŃ TRZECI-NIEDZIELA

Jez. Korytnickie - Sówka lub Bogdanka

do przepłynięcia 12 lub 17 km

Rano udajemy się busami na start spływu. Zaraz za jeziorem wpływamy w lasy Puszczy Drawskiej, jesteśmy coraz bliżej Drawnieńskiego Parku Narodowego, więc można spodziewać się coraz dzikszej okolicy. Początkowo rzeka jest dosyć wolna, ale gdy tylko wpłyniemy w gęsty las zdecydowanie przyspiesza i rozpoczyna się kolejny szybszy odcinek. W nurcie ponownie pojawiają się kamienie i zwalone drzewa, ale trasa jest łatwiejsza niż poprzedni odcinek. Po ok. 3 godzinach dopływamy do biwaku Sówka gdzie osoby, które spieszą się do domu mogą zakończyć spływ i wrócić naszymi busami do Korytnicy. Chętni na trudniejszy odcinek rzeki mogą płynąć do Bogdanki co zajmuje dalsze 2,5 - 3 godz. Za biwakiem rozpoczyna się krótki, ale najszybszy i bardzo malowniczy odcinek Korytnicy. Po obu stronach rzeki tworzą się wysokie ściany wąwozów porośnięte potężnymi, starymi drzewami - widok jest niesamowity, jednak trzeba się skupić też na wiosłowaniu bo łatwo tu o wywrotkę - dużo drzew i kamieni w rzece, często trzeba przenosić lub przerzucać kajak nad zwalonymi w koryto rzeki drzewami.  Docieramy do Bogdanki gdzie Korytnica wpada do Drawy. Jesteśmy juz na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Busami wracamy do bazy w Starej Korytnicy.

 

 

Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii zdjęć

Zobacz jak do nas dojechać >>

TERMINY-KORYTNICA WEEKENDOWA-2021

 

KOD
TERMIN
CENA SPŁYWU
CENA 2 NOCLEGÓW NA CAMPINGU
REZERWACJA
KWeek1 11.06-13.06 120 zł
40 zł REZERWUJĘ!
KWeek2 18.06-20.06 120 zł 40 zł REZERWUJĘ!
KWeek3 25.06-27.06 120 zł
40 zł REZERWUJĘ!
KWeek4 02.07-04.07 120 zł 40 zł REZERWUJĘ!
KWeek5 09.07-11.07 120 zł 40 zł REZERWUJĘ!
KWeek6 16.07-18.07 120 zł 40 zł REZERWUJĘ!
KWeek7 23.07-25.07 120 zł 40 zł REZERWUJĘ!
KWeek8 30.07-01.08 120 zł 40 zł Brak miejsc
KWeek9 06.08-08.08 120 zł 40 zł Brak miejsc
KWeek10 13.08-15.08 120 zł 40 zł Brak miejsc
Ceny spływu podane są od osoby. Dzieci do lat 10 - 80 zł

ZAPEWNIAMY:

  • transport osób na i z poszczególnych etapów spływu z naszej bazy
  • 2-osobowe  kajaki polietylenowe z pełnym osprzętem,
  • super lekkie i wytrzymałe  wiosła z polietylenu
  • hermetyczne pojemniki na bagaż podręczny (aparat, dokumenty),
  •  worki hermetyczne - według zapotrzebowania
  • kamizelki asekuracyjne

Dodatkowe opłaty: prysznice na wrzutomaty (bilon 1,2,5 zł), parking 10 zł/auto/noc lub 15 zł w przypadku parkowania na polu przy namiocie, ognisko - 25 zł taczka drewna, podłączenie lodówki turystycznej - 10 zł/dzień

NOCLEGI:

  • pole namiotowe z nowymi prysznicami i łazienkami - 20 zł/noc - darmowe WiFi, dostęp do prądu do ładowania telefonów, kuchenki gazowej i lodówki 
  • Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym - 50-60 zł/noc
  • Wynajęcie domku z bala 4-8 osobowego (max. 10 os) - dla grup do 6 osób - 300 zł/domek/noc. Wynajem domku tylko na 1 dobę - 350 zł/domek.

UWAGA! Możliwość noclegów "pod dachem" w danym terminie należy wcześniej potwierdzić.

Wyżywienie: we własnym zakresie, do dyspozycji uczestników jest kącik kucheny z lodówką, kuchnią gazową wyposażoną w garnki i czajniki.

Spływ odbywa się na zasadzie wypożyczenia kajaków oraz organizacji transportu osób i kajaków na i z poszczególnych odcinków trasy. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas spływu ponoszą wyłącznie osoby wypożyczające kajaki. Przypominamy o obowiązku płynięcia w kamizelkach asekuracyjnych !

http://www.zoofirma.ru/