PROGRAM SPŁYWU

7 dni, długość trasy ok. 110 km

 


DZIEŃ PIERWSZY

Trzebielino

Przyjazd uczestników do Trzebielina, miejscowość na drodze krajowej nr 21 na trasie Słupsk - Miastko. Można dojechać PKS-em z Słupska. Oficjalne powitanie uczestników odbędzie się około godziny 19.30 tradycyjnym już ogniskiem, gitarą i śpiewem ! 

DZIEŃ DRUGI

etap Trzebielino - broczyno

do przepłynięcia ok.15 km

Po niespiesznej pobudce i śniadanku rozpoczniemy wydawania sprzętu. Potem krótki instruktaż, rozgrzewka i ruszamy na szlak! Pokrzywna jest rzeczką płytką, ale z szybkim nurtem i zdarzają się przeszkody w postaci zwalonych drzew.

DZIEŃ TRZECI

etap BROCZYNO - KĘPICE

do przepłynięcia ok.20 km

 Do przepłynięcia wspomniane 20 km, więc będzie co robić...

DZIEŃ CZWARTY

etap KĘPICE - Sławno

do przepłynięcia 22 km

Kolejny etap jeszcze trochę dłuższy, ale płynie się znacznie szybciej i jest mniej przeszkód.  Odcinek bogaty w atrakcje pod względem antropogenicznym i przyrodniczym. Rzeka posiada tu dużo ślepych odnóg także warto trzymać się głównego nurtu.

 

 
 

DZIEŃ PIĄTY

etap Sławno - Stary kraków

do przepłynięcia 26 km

Odcinek w pierwszej połowie leniwy i spokojny,  choć z początku napotkamy kilka bystrzy, to potem płyniemy przez łąki by po następnych kilku kilometrach rozpocząć chyba najciekawszy odcinek szlaku -  rzeka przyspiesza i silnie meandruje w wąwozie, płyniemy wśród wysokich skarp. Znów bacznie zwracamy uwagę na główny nurt, żeby nie wpłynąć w ślepe zakole. Docieramy do miejsca o bardzo ciekawej nazwie- Stary Kraków. W wiosce znajdują się dwa sklepy, a także warty zobaczenia przygarbiony kościół gotycki.

 

 

DZIEŃ SZÓSTY

etap Stary Kraków - Darłowo

do przepłynięcia 18 km

I to już ostatni etap naszego spływu ;-(. Początkowo płyniemy pięknym wąwozem, urozmaiconym powalonymi konarami. Następnie wypływamy na rozległe łąki i po pewnym czasie docieramy do mety czyli do Darłowa. Tam w nagrodę czekają nas same wygody- sanitariaty ;-) Wieczorem ostatnie już, pożegnalne, ognisko i ... może impreza na plaży ?! ;-)

 

 

DZIEŃ SIÓDMY

Darłowo

Spływ kończymy o godz. 11.00. A Wy? Może warto zostać jeszcze kilka dni nad morzem? 

 

 

<< POWRÓT DO PODSTRONY WIEPRZY

http://www.zoofirma.ru/