PROGRAM SPŁYWU

6 dni, długość trasy ok. 60 km

 

DZIEŃ PIERWSZY

Kozin

Przyjazd do Kozina-jest to mała wioska niedaleko Lęborka. Łatwo można tam dojechać komunikacją miejską (PKP do Lęborka i dalej niecałe 30 min PKS-em). Biwak znajduje się tuż obok wpływu Bukowiny do Łupawy, niedaleko pstrągarni, więc na pierwszym ognisku można sobie przyrządzić zamiast tradycyjnej kiełbaski znakomitego pstrąga! Oficjalne powitanie Uczestników i rozpoczęcie spływu o godz. 19.00 Potem już tradycyjne ognisko, gitara i śpiew...

DZIEŃ DRUGI

etap Kozin - Łupawa

do przepłynięcia 19 km

Pierwszy dzień płynięcia to odcinek przełomowy Łupawy. Rzeka płynie bardzo szybko, na znacznym odcinku wśród ścian wąwozów sięgających 30-metrów wysokości. Na razie jest dość szeroko i płytko, w wodzie jest wiele dużych kamieni wśród których trzeba sprawnie manewrować. Miejscami mogą zdarzyć się płycizny przez które trzeba będzie przeciągać kajak. 

 

 

Po ok. 10 km wody jest już więcej i rzeka staje się jeszcze szybsza, dodatkowo zwęża się wpływając między wysokie skarpy wąwozów. Do kamieni dochodzą jeszcze pozwalane w nurt drzewa. Za każdym zakrętem czeka kolejne wyzwanie. Najtrudniejsze miejsca będziemy asekurować z brzegu. Wysoki poziom adrenaliny zapewniony!

 
 

DZIEŃ TRZECI

etap Łupawa - Łebień

do przepłynięcia 14 km

Dzisiaj na rzece jest już dużo spokojniej, więc można więcej czasu poświęcić na podziwianie przyrody, wypatrywanie pstrągów w czystej wodzie i oddać się zupełnemu relaksowi. Biwakujemy przy starym moście kolejowym, z którego rozciąga się piękny widok na okolicę.

 

DZIEŃ CZWARTY

etap Łebień - Drzeżewo

do przepłynięcia 15 km

I znów Łupawa przyspiesza, przebijając się na tym etapie przez Wysoczyznę Damnicką. Dookoła pojawią się strome wzgórza sięgające 60-70 metrów wysokości. Napotkamy też dużo zwalonych w wodę drzew.

 

 

DZIEŃ PIĄTY

etap Drzeżewo - Żelkowo

do przepłynięcia 11 km

Ostatni etap naszego spływu-rzeka wciąż jest szybka, a nurt dodatkowo przyspiesza na kilku progach wodnych. Wieczorem czeka nas tradycyjna impreza pożegnalna, która może przedłużyć się i do rana...

DZIEŃ SZÓSTY

Żelkowo

Spływ kończymy o godz. 11.00. Czas na wycieczkę nad morze!

 

 

Więcej zdjęć w Galerii  

<< POWRÓT DO PODSTRONY ŁUPAWY

JADĘ TAM! - REZERWACJA MIEJSC
http://www.zoofirma.ru/