MAJÓWKA NA KORYTNICY!

Spływ 02.05.2024- 05.05.2024 , 3 dni płynięcia - 38 km


 

Zapraszamy na spływ w długi  majowy weekend  jedną z ostatnich dziewiczych rzek!

Wyjątkowo malownicza i jedna z ostatnich rzek o takich walorach przyrodniczo-krajobrazowych. Jeszcze kilka lat temu sporadycznie odwiedzana ze względu na brak opisów szlaku i zaplecza turystycznego. 

Rzeka przepływa przez rozległe lasy obfitujące w zwierzynę i słynące z grzybów. W krystalicznie czystej wodzie występują pstrągi i lipienie a przy brzegach można zobaczyć bobrowe żeremia. W górze czasem pojawiają się orły bieliki.

Cała trasa Korytnicy jest bardzo przyjemna - nurt jest dość szybki, trzeba uważać na zwalone przez bobry drzewa, ale jest płytko, więc w razie wywrotki będzie bezpiecznie.  

 

 

NOCLEGI CZYLI NASZA BAZA WYPADOWA

 Camping położony jest nad samą rzeką, na skraju urokliwej wsi - Starej Korytnicy.

Pole namiotowe wyposażone jest w  prysznice i toalety, miejsce na ognisko oraz duży namiot imprezowy. Prysznice na automaty wrzutowe-monety 1,2 i 5 zł można rozmienić na miejscu.

Ceny noclegów:

  • Własne namioty - 25 zł/noc/os.
  • Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym - inf.tel.
  • Wynajęcie domku z bala 6-8 osobowego - 450 zł/noc/domek

 UWAGA! Możliwość noclegów "pod dachem" w danym terminie należy wcześniej potwierdzić.

KOD
TERMIN
CENA SPŁYWU
CENA 3 NOCLEGÓW NA CAMPINGU
REZERWACJA
M 02.05 - 05.05  200 zł 75 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 Istnieje możliwość noclegów w agroturystyce i domku-w celu rezerwacji noclegów prosimy o kontakt pod nr 664 001 112 bądź mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • transport autokarem/BUSEM na poszczególne etapy spływu
  • 2-osobowe nowoczesne kajaki polietylenowe z pełnym osprzętem,
  • super lekkie i wytrzymałe nowe wiosła z polietylenu
  • hermetyczne pojemniku na bagaż podręczny (aparat, dokumenty),
  • kompletny turystyczny sprzęt do gotowania i jedzenia (turystyczna kuchenka gazowa, czajniki, rondelki, garnki - według zapotrzebowania)
  • kamizelki asekuracyjne,
  • ubezpieczenie NNW,

PROGRAM SPŁYWU

1 dzień 02.05 - czwartek

Przyjazd uczestników na camping w Starej Korytnicy w godzinach popołudniowych (możliwy jest przyjazd w sobotę do godz.11.00). Najlepiej dojechać samochodem (na miejscu parking). Wieczorem planujemy ognisko integracyjne. Możliwy dojazd pociągiem do Miejscowości Biały Zdrój Płd., lub PKSem do Mirosławca. Odbierzemy Was busem.

2 dzień 03.05 - piątek

etap Stara Korytnica - Nowa Korytnica - 14 km.

Bardzo przyjemny etap zakończony  jeziorem, będzie więc okazja do kąpieli. Na początek czeka nas kawałek rzeki gdzieniegdzie przegrodzony ściętymi przez bobry drzewami - będziemy płynąć przez miejsca największego zagęszczenia tych zwierzaków tzw. bobrze zakole. Potem rzeka nieco przyspiesza, czeka nas też kilka ostrych zakrętów.  Kolejne kilka kilometrów to już spokojniejszy nurt, ale po drodze mamy trzy spławne zastawki i za każdą robi się mniejsze lub większe bystrze, szczególnie ostatnia może dostarczyć wrażeń.

Wypływamy z lasu na małe jeziorko, przepływamy pod wiaduktem starej kolejki, rzeka staje się znacznie szersza a w czystej wodzie można oglądać liczne ryby. Po 2 km mijamy ciekawe miejsce- rzeka się zwęża a po obu stronach widać potężne stare drzewa rosnące wzdłuż starego traktu - to pozostałości osady Brodźce, miejsca w którym niegdyś istniał bród na rzece. Za kilkanaście metrów wpływamy na jez. Korytnickie i na końcu jeziora kończymy dzisiejszy etap. Po spływie wracamy busami na teren biwaku.

3 dzień 04.05 - sobota

etap Nowa Korytnica - Sówka lub Bogdanka - 12 lub 17 km

Rano udajemy się busami na start spływu. Zaraz za jeziorem wpływamy w lasy Puszczy Drawskiej, jesteśmy coraz bliżej Drawinieńskiego Parku Narodowego, więc można spodziewać się coraz dzikszej okolicy. Początkowo rzeka jest dosyć wolna, ale gdy tylko wpłyniemy w gęsty las zdecydowanie przyspiesza i rozpoczyna się kolejny szybki odcinek. W nurcie ponownie pojawiają się kamienie i zwalone drzewa. Dopływamy do Sówki gdzie można zakończyć splyw, albo płynąć dalej już znacznie trudniejszym odcinkiem rzeki. Za biwakiem rozpoczyna się krótki, ale najszybszy i bardzo malowniczy odcinek Korytnicy. Po obu stronach rzeki tworzą się wysokie ściany wąwozów porośnięte potężnymi, starymi drzewami - widok jest niesamowity, jednak trzeba się skupić też na wiosłowaniu bo łatwo tu o wywrotkę (na szczęście jest płytko). Po ok. godzinie płynięcia docieramy do Bogdanki gdzie Korytnica wpada do Drawy. Jesteśmy juz na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Busami wracamy do bazy w Starej Korytnicy.

4 dzień 05.05 - niedziela

etap -jez. Kosiakowo - Stara Korytnica - 8 km.

Ok. godziny 10.00 wybierzemy sie busami na miejsce startu, czyli jezioro Kosiakowo koło Mirosławca.  Tam ozpoczniemy wydawanie sprzętu, potem przeprowadzimy szkolenie kajakowe i ok. południa wypłyniemy na pierwszy etap. Na końcu jez. Kosiakowo musimy odnaleźć dobrze schowany wypływ Korytnicy. Mijamy młyn zabytkowy Wilhelma i jesteśmy już na Korytnicy. Kawałek dalej mijamy malutką starą elektrownie wodną i wpływamy w gęsty las. Rozpoczyna się pierwszy przełomowy odcinek Korytnicy-rzeka jest bardzo płytka, ale w nurcie jest dużo zwalonych drzew i kamieni. Miejscami rzeka będzie znacznie przyspieszać, więc czeka nas świetna zabawa na wodzie. Kończymy na naszym biwaku w Starej Korytnicy.

 

  UWAGA: Ze względów organizacyjnych kolejność etapów może się różnić.

Co należy zabrać: przede wszystkim dobry humor, a także: namiot, śpiwór, karimatę lub materac, komplet sztućców, klapki, dobrze też mieć ze sobą czapeczkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania.

Wyżywienie: we własnym zakresie, do dyspozycji uczestników będzie lodówka, kuchenia gazowa, garnki i czajniki.

Spływ odbywa się na zasadzie wypożyczenia kajaków oraz organizacji transportu osób i kajaków na i z poszczególnych odcinków trasy. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas spływu ponoszą wyłącznie osoby wypożyczające kajaki. Przypominamy o obowiązku płynięcia w kamizelkach asekuracyjnych !

DODATKOWE PYTANIA:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

ZAPRASZAMY!

Warto zajrzeć

POLECAMY

http://www.zoofirma.ru/