SPŁYWY INDYWIDUALNE

 
 

Jest to propozycja dla grup znajomych, którzy preferują wypoczynek we własnym towarzystwie według własnego programu i w wybranym przez siebie terminie.

Możemy zorganizować spływ na dowolnej, wybranej przez Państwa rzece Pomorza, jednak najbardziej polecamy okolice Drawy i Korytnicy.

Proponujemy tu organizację spływów dla grup znajomych w oparciu o naszą bazę turystyczną w Starej Korytnicy nad rzeką Korytnicą.

Do dyspozycji mamy 23 miejsca noclegowe pod dachem w naszej komfortowej agroturystyce i domku z bala oraz nawet 100 miejsc na polu biwakowym wyposażonym w prysznice, toalety, aneksy kuchenne z lodówkami.  W razie potrzeby możemy zarezerwować dodatkowe miejsca w sąsiedniej agroturystyce.

Jest to doskonałe miejsce wypadowe na kilka a nawet kilkanaście dziennych etapów spływu na Korytnicy, Drawie lub Dobrzycy. Codziennie zawieziemy Państwa busami na start poszczególnych etapów spływu i odbierzemy na końcu trasy.

Koszt takiego spływu wynosi już od 50 zł/os/dzień w zależności od wielkości grupy .

Cena obejmuje wypożyczenie kajaków wraz z osprzętem, transport kajaków i osób na start i z końca spływu do naszej bazy w Starej Korytnicy.

Po uzgodnieniu możliwe jest zamówienie wyżywienia. Na terenie biwaku jest bar w którym można zjeść smożonego pstrąga z naszej hodowli.

Przykładowe etapy spływów na które jeździmy ze Starej Korytnicy:

 

KORYTNICA

etap -jez. Kosiakowo - Stara Korytnica - 8 km.

 Na końcu jez. Kosiakowo musimy odnaleźć dobrze schowany wypływ Korytnicy. Mijamy młyn zabytkowy Wilhelma i jesteśmy już na Korytnicy. Kawałek dalej mijamy malutką starą elektrownie wodną i wpływamy w gęsty las. Rozpoczyna się pierwszy przełomowy odcinek Korytnicy-rzeka jest bardzo płytka, ale w nurcie jest dużo zwalonych drzew i kamieni. Miejscami rzeka będzie znacznie przyspieszać, więc czeka nas świetna zabawa na wodzie. Kończymy na naszym biwaku w Starej Korytnicy.

  

 KORYTNICA

 St.Korytnica - Jez. Korytnickie

do przepłynięcia 14 km 

Bardzo przyjemny etap zakończony  jeziorem, będzie więc okazja do kąpieli. Na początek czeka nas kawałek rzeki gdzieniegdzie przegrodzony ściętymi przez bobry drzewami - będziemy płynąć przez miejsca największego zagęszczenia tych zwierzaków tzw. bobrze zakole. Potem rzeka nieco przyspiesza, czeka nas też kilka ostrych zakrętów.  Kolejne kilka kilometrów to już spokojniejszy nurt, ale po drodze mamy trzy spławne zastawki i za każdą robi się mniejsze lub większe bystrze, szczególnie ostatnia może dostarczyć wrażeń.

Wypływamy z lasu na małe jeziorko, przepływamy pod wiaduktem starej kolejki, rzeka staje się znacznie szersza a w czystej wodzie można oglądać liczne ryby. Po 2 km mijamy ciekawe miejsce- rzeka się zwęża a po obu stronach widać potężne stare drzewa rosnące wzdłuż starego traktu - to pozostałości osady Brodźce, miejsca w którym niegdyś istniał bród na rzece. Za kilkanaście metrów wpływamy na jez. Korytnickie i na końcu jeziora kończymy dzisiejszy etap. Po spływie wracamy busami na teren biwaku.

 

KORYTNICA

Jez. Korytnickie - Bogdanka

do przepłynięcia 17 km 

Rano udajemy się busami na start spływu. Zaraz za jeziorem wpływamy w lasy Puszczy Drawskiej, jesteśmy coraz bliżej Drawnieńskiego Parku Narodowego, więc można spodziewać się coraz dzikszej okolicy. Początkowo rzeka jest dosyć wolna, ale gdy tylko wpłyniemy w gęsty las zdecydowanie przyspiesza i rozpoczyna się kolejny szybki odcinek. W nurcie ponownie pojawiają się kamienie i zwalone drzewa. Za biwakiem rozpoczyna się krótki, ale najszybszy i bardzo malowniczy odcinek Korytnicy. Po obu stronach rzeki tworzą się wysokie ściany wąwozów porośnięte potężnymi, starymi drzewami - widok jest niesamowity, jednak trzeba się skupić też na wiosłowaniu bo łatwo tu o wywrotkę (na szczęście jest płytko). Po ok. godzinie płynięcia docieramy do Bogdanki gdzie Korytnica wpada do Drawy. Jesteśmy juz na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Busami wracamy do bazy w Starej Korytnicy.

 

 DRAWA

 etap prostynia - drawno - 14 km

Jedziemy do Prostyni, tutaj czeka na nas mocno rekreacyjny odcinek, czysta woda pozwala oglądać pływające pod kajakiem ryby a dość silny nurt nie pozwala zbytnio męczyć się wiosłowaniem. Na odcinku nie ma przeszkód i przenosek, więc do Drawna dotrzemy już po ok. 3-4 godz.

 

DOBRZYCA

etap: Golce - Rudnica ok. 9 km

Spływ rozpoczyna się od dość szybkiego fragmentu rzeki, jest jednak dość płytko, więc jeśli nawet ktoś nie wyrobi zakrętu najwyżej wyląduje po pas w wodzie:) Potem rzeka zwalnia i robi się trochę szersza. Cały czas płyniemy przez las, więc upał nie powinien nam zbytnio doskwierać. W Rudnicy niedaleko biwaku znajduje się park linowy, więc kto nie ma przesadnego lęku wysokości może spróbować przejazdu nad rzeką, przejścia mostem linowym lub innych podniebnych atrakcji..

 
 

DRAWA

etap Drawno - binduga Barnimie - 14 km.

Najtrudniejszy, ale też jeden z najpiękniejszych odcinków Drawy. Bardzo szybki nurt, mnóstwo zwalonych drzew a to wszystko w głębokim wąwozie..

DRAWA

etap binduga Barnimie - biwak Bogdanka - 10 km

Niech nikogo nie zwiedzie niewielka długość etapu - na tym odcinku w rzece zalega dużo drzew, więc będzie dużo zabawy na pokonywaniu przeszkód-wychodzenie na drzewa i przeciąganie kajaka czy skakanie po gałęziach to tylko niektóre z atrakcji dnia, nietrudno też będzie o kąpiel co tylko uprzyjemni spływ:) W nagrodę za zmagania na biwak przyjedzie "Pan Trabant" ze świeżym ciastem, pierogami i innymi smakołykami. Spływ kończymy w widłach rzek Drawy i Korytnicy w wyjątkowo uroczym miejscu..

PYTANIA I REZERWACJE:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warto zajrzeć

POLECAMY

http://www.zoofirma.ru/