Korytnica - Długi Weekend Sierpniowy!

 11 - 15.08.2017  - 3 dni płynięcia

 

Wyjątkowo malownicza i jedna z ostatnich rzek o takich walorach przyrodniczo-krajobrazowych.

Rzeka przepływa przez rozległe lasy obfitujące w zwierzynę i słynące z grzybów. W krystalicznie czystej wodzie występują pstrągi i lipienie a przy brzegach można zobaczyć bobrowe żeremia. W górze czasem pojawiają się orły bieliki.

Cała trasa Korytnicy jest bardzo przyjemna - nurt jest miejscami dość szybki, w rzece od czasu do czasu zalegają zwalone przez bobry drzewa, ale jest płytko, więc w razie potrzeby można wyjść i przeciągnąć kajak.


 

Noclegi czyli nasza baza wypadowa

Camping położony jest nad samą rzeką, na skraju urokliwej wsi - Starej Korytnicy.

Pole namiotowe wyposażone jest w nowe prysznice i toalety, miejsce na ognisko oraz duży namiot imprezowyz lodówką i kuchenką gazową.

Istnieje możliwość noclegów w domku z bala lub w agroturystyce - chętnych prosimy o zgłoszenie takiego zapotrzebowania mailowo lub telefonicznie - sprawdzimy dostępność miejsc.

 

KOD
TERMIN
CENA SPŁYWU
CENA 4 NOCLEGÓW NA CAMPINGU
CENA 4 NOCLEGÓW W AGRO
REZERWACJA
DWSKWeek 11.08 - 15.08

 200 zł

60 zł

200 zł REZERWUJĘ!

 

 

Zapewniamy:

 • opieka przewodnika z uprawnieniami Polskiego Związku Kajakowego - krótkie szkolenie kajakowe, pomoc na trasie
 • transport busem/autokarem na poszczególne etapy spływu i powrót na biwak po etapach
 • 2-osobowe nowoczesne kajaki polietylenowe z pełnym osprzętem,
 • transport kajaków na poszczególne etapy spływu
 • super lekkie i wytrzymałe nowe wiosła z polietylenu
 • hermetyczne pojemniku na bagaż podręczny (aparat, dokumenty),
 • mapki trasy wraz z opisem
 • kompletny turystyczny sprzęt do gotowania i jedzenia na biwaku (turystyczna kuchenka gazowa, czajniki, rondelki, garnki - według zapotrzebowania)
 • kamizelki asekuracyjne,
 • organizacja ognisk
 • ubezpieczenie NNW,

PROGRAM SPŁYWU

1 dzień 11.08 - piątek

Przyjazd uczestników na camping w Starej Korytnicy w godzinach popołudniowych (możliwy jest przyjazd w sobotę do godz.10.00). Najlepiej dojechać samochodem (na miejscu parking). Wieczorem planujemy ognisko integracyjne. Możliwy dojazd pociągiem do Miejscowości Biały Zdrój Płd., lub PKSem do Mirosławca. Odbierzemy Was busem.

2 dzień 12.08 - sobota

etap Stara Korytnica - Nowa Korytnica - 14 km.

 

Bardzo przyjemny etap zakończony  jeziorem, będzie więc okazja do kąpieli. Na początek czeka nas kawałek rzeki gdzieniegdzie przegrodzony ściętymi przez bobry drzewami - będziemy płynąć przez miejsca największego zagęszczenia tych zwierzaków tzw. bobrze zakole. Potem rzeka nieco przyspiesza, czeka nas też kilka ostrych zakrętów.  Kolejne kilka kilometrów to już spokojniejszy nurt, ale po drodze mamy trzy spławne zastawki i za każdą robi się mniejsze lub większe bystrze, szczególnie ostatnia może dostarczyć wrażeń.

Wypływamy z lasu na małe jeziorko, przepływamy pod wiaduktem starej kolejki, rzeka staje się znacznie szersza a w czystej wodzie można oglądać liczne ryby. Po 2 km mijamy ciekawe miejsce- rzeka się zwęża a po obu stronach widać potężne stare drzewa rosnące wzdłuż starego traktu - to pozostałości osady Brodźce, miejsca w którym niegdyś istniał bród na rzece. Za kilkanaście metrów wpływamy na jez. Korytnickie i na końcu jeziora kończymy dzisiejszy etap. Po spływie wracamy busami na teren biwaku.

3 dzień 13.08 - niedziela

etap Nowa Korytnica - Bogdanka - 17 km

Rano udajemy się busami na start spływu. Zaraz za jeziorem wpływamy w lasy Puszczy Drawskiej, jesteśmy coraz bliżej Drawnieńskiego Parku Narodowego, więc można spodziewać się coraz dzikszej okolicy. Początkowo rzeka jest dosyć wolna, ale gdy tylko wpłyniemy w gęsty las zdecydowanie przyspiesza i rozpoczyna się kolejny szybki odcinek. W nurcie ponownie pojawiają się kamienie i zwalone drzewa. Za biwakiem rozpoczyna się krótki, ale najszybszy i bardzo malowniczy odcinek Korytnicy. Po obu stronach rzeki tworzą się wysokie ściany wąwozów porośnięte potężnymi, starymi drzewami - widok jest niesamowity, jednak trzeba się skupić też na wiosłowaniu bo łatwo tu o wywrotkę (na szczęście jest płytko). Po ok. godzinie płynięcia docieramy do Bogdanki gdzie Korytnica wpada do Drawy. Jesteśmy juz na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Busami wracamy do bazy w Starej Korytnicy.

 

Zarówno w sobotę jak i niedzielę chętni mogą skrócić etap do ok. 3 godz. płynięcia - takie osoby zostaną odebrane w niedzielę ze Studnicy a w poniedziałek z Sówki i odwiezione busami na biwak do St. Korytnicy.

 

4 dzień 14.08 - poniedziałek

etap -jez. Kosiakowo - Stara Korytnica - 8 km.

Ok. godziny 10.00 wybierzemy sie busami na miejsce startu, czyli jezioro Kosiakowo koło Mirosławca.  Na końcu jez. Kosiakowo musimy odnaleźć dobrze schowany wypływ Korytnicy. Mijamy młyn zabytkowy Wilhelma i jesteśmy już na Korytnicy. Kawałek dalej mijamy malutką starą elektrownie wodną i wpływamy w gęsty las. Rozpoczyna się pierwszy przełomowy odcinek Korytnicy-rzeka jest bardzo płytka, ale w nurcie jest dużo zwalonych drzew i kamieni. Miejscami rzeka będzie znacznie przyspieszać, więc czeka nas świetna zabawa na wodzie. Kończymy na naszym biwaku w Starej Korytnicy.

5 dzień 15.08 - wtorek

 

Dzień wyjazdowy, który można przeznaczyć na wycieczki piesze, rowery lub po prostu pobyt na campingu...

 

Co należy zabrać: przede wszystkim dobry humor, a także: namiot (można zarezerwować-40 zł. za 3 os. IGLO), śpiwór, karimatę lub materac, komplet sztućców, klapki z zapięciem na pięcie lub buty do chodzenia po wodzie, dobrze też mieć ze sobą czapeczkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania.

Wyżywienie: we własnym zakresie, do dyspozycji uczestników będą kuchenki gazowe, garnki i czajniki.

 

DODATKOWE PYTANIA:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ZAPISY  PRZEZ MAILA LUB  FORMULARZ REZERWACJI

ZAPRASZAMY! 

Warto zajrzeć

POLECAMY

http://www.zoofirma.ru/