???

FAQ-CZYLI WASZE PYTANIA, NASZE ODPOWIEDZI

Czy sobie poradzę?

Najczęściej zadawane pytanie, szczególnie przez osoby które jeszcze  nigdy nie siedziały w kajaku. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej trasy- powinniśmy zaczynać od najłatwiejszych rzek i krótkich odcinków. Wskazane jest też żeby było płytko bo zawsze to psychicznie łatwiej i odważniej gdy widać dno:) Takim super odcinkiem na pierwszy raz jest np etap Stara Korytnica-Nowa Studnica na Korytnicy ale Prostynia-Drawno na Drawie.

Generalnie pływanie kajakiem to nic trudnego i na pewno każdy sobie poradzi.

Co zabrać na spływ

W zależności od przewidywanej pogody, ale podstawą jest jakieś nakrycie głowy (czapka z daszkiem, husta, kapelusz), koszulka z długim rękawem (przydatna na ostre słońce i zakrzaczone odcinki), wygodny strój sportowy-jeśli spodziewamy się wchodzenia do wody to najlepiej krótkie spodenki i najważniejsze: obuwie do chodzenia powodzie, klapki z zapięciem na pięcie, stare trampki byle nie zwykłe klapki bo najpewniej przy pierwszym wyjściu do wody odpłyną. Zawsze też dobrze mieć ze sobą rzeczy na przebranie  i kurtkę przeciwdeszczową. Z pozostałych rzeczy: wodę do picia, krem do opalania, wodoodporne etui na telefon, kajakowy worek na rzeczy (można u nas wypożyczyć), strój kąpielowy.

Co z autami?

Auta zostają na parkingu w naszej bazie kajakowej, możemy wywieźć Państwa na start spływu a po spływie przywieźć z powrotem do aut.

Czy w spływie mogą brać udział dzieci?

Nie ma żadnych przeciwskazań. Mniejsze dzieci w wieku do 5-7 lat mogą płynąć jako trzecia osoba w kajaku - mamy specjalne modele w których można zamontować dodatkowy fotel. Dysponujemy też dziecięcymi kapokami we wszystkich rozmiarach.

 

Jaką trasę najlepiej wybrać na spływ 1-dniowy?

Na 1- dniowe spływy polecamy Korytnicę. Jest to malownicza płytka i bardzo czysta rzeka. Najlepiej rozpocząć z naszej bazy w Starej Korytnicy nad samą rzeką i wybrać się do Nowej Studnicy (ok. 3 godz.) lub dalej do Nowej Korytnicy (ok. 5 godz).

Kolejnym ciekawym odcinkiem jest etap z Nowej Korytnicy do Sówki (4 godz.) , w zależności od sił i chęci można kontynuować spływ dalej do Jaźwin (kolejna 1 godz) lub Bogdanki (2 godz. z Sówki)

Jakimi kajakami pływamy ?

W Mati zapewniamy wygodne i bezpieczne kajaki polietylenowe.  W ofercie mamy jedynki, dwójki, kajaki 3-osobowe i kanadyjki. Więcej o naszym sprzęcie przeczytasz na podstronie "nasz sprzęt" >>

 

Czy do kajaków dostaniemy kamizelki asekuracyjne i czy trzeba w nich pływać?

Kamizelki asekuracyjne wydawane są zawsze razem z kajakiem (są w cenie wypożyczenia). Nie ma obowiązku pływania w kamizelkach, natomiast jest obowiąek posiadania ich na kajaku. Zawsze rekomendujemy pływanie w kamizelkach, szczególnie na jeziorach i głębszych rzekach.

Jakie są możliwości noclegu?

Na Korytnicy dysponujemy polem biwakowym wyposażonym w łazienki i prysznice oraz zaplecze kuchenne - tutaj miejsca nie powinno zabraknąć, natomiast jeśli chcesz skorzystać z noclegów pod dachem (mamy 23 miejsca w dwóch obiektach) konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Ile godzin  się płynie?

Ile się chce:) W opisie rzek podane są orientacyjne czasy "czystego" płynięcia, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby etap 3 godz. płynąć sobie i 6 godz niosąc się z nurtem i kąpiąc po drodze. Wszystko kwestia ustalenia. Generalnie nie należy planować dłuższych etapów niż te określone na 5 godz, a na początek najlepiej wybierać etapy 3-godz.

Jak dojechać na spływ?

Na stronie znajdują się mapki dojazdowe do naszych baz.

Ile  kosztuje spływ?

Przy dłuższych wypożyczeniach na których Uczestnicy płyną przez kilka lub kilkanaście dni razem z bagażami w kajaku koszt za wypożyczenie to ok 50 zł/kajak/dzień plus koszt transportu kajaków ustalany po określeniu trasy spływu, natomiast przy wypożyczeniach 1-dniowych cena zawiera wypożyczenie kajaka, transport kajaków i osób na start i do bazy po zakończeniu spływu i wynosi od 50 zł/os w zal. od wybranego odcinka. Wszystkie ceny znajdują się na naszej stronie.

 

 

Płynę pierwszy raz - jaką trasę wybrać???

KORYTNICA- wyjąkowo malownicza i jedna z ostatnich rzek o takich walorach przyrodniczo-krajobrazowych. Na całej długości krystalicznie czysta woda i płytko. Najlepszy wybór zarówno na spływ 1- dniowy i weekend w kajaku. Można też przedłużyć spływ bo Korytnica wpływa do Drawy w  Drawieńskim Parku Narodowym.

DRAWA- bardzo zróżnicowana trasa - od łatwych odcinków w górnym i środkowym biegu po trudne w dolnym. Doskonała propozycja na spływy wielodniowe. A na pierwszy raz polecamy odcinek z Prostyni do Drawna, który obsługujemy z bazy w Starej Korytnicy.

DOBRZYCA - na pierwszy raz odcinek Golce - Rudnica, gdzie można wybrać się po spływie do parku linowego, dalej just już trudniej - więcej przeszkód w rzece, szybszy nurt i głębiej.

PIŁAWA- generalnie trasa łatwa, polecana na spływy wioelodniowe, ale tutaj już czasem trzeba pomanewrować kajakiem wśród zwalonych drzew lub też ominąć kamień zalegający w nurcie rzeki. Wyśmienita propozycja dla miłośników tajemnic (Borne Sulinowo).

REGA- pierwsza połowa szlaku jest bardzo malownicza, ale i dość trudna, absolutny "lajcik" zaczyna się dopiero od Reska. Praktycznie brak przeszkód w wodzie, nurt który sam niesie nasz kajak. Polecamy na spływ wielodniowe.

 

 

 

 

 

Jak się zapisać?? To bardzo proste wystarczy kliknąć w lewym menu "Rezerwacje miejsc" a następnie wypełnić formularz lub zarezerwować miejsce bezpośrednio z podstrony wybranej rzeki.

ZAPRASZAMY!!!

JADĘ TAM! - REZERWACJA MIEJSC

Warto zajrzeć

POLECAMY

http://www.zoofirma.ru/