image image
Nowoczesny domek z bala nad rzeką Korytnicą Idealne miejsce na wypoczynek dla rodziny, grupy znajomych i dla dwojga nad rzeką Korytnicą. W okolicy mnóstwo jezior i lasów. Fantastyczne miejsce na aktywny wypoczynek: spływy kajakowe, piesze i rowerowe wycieczki, grzybobranie, wędkowanie i wiele innych ! Na terenie znajduje się wypożyczalnia kajaków z całym niezbędnym osprzętem, by spędzić miło i ciekawie czas.
Spływy kajakowe dla firm Spływ kajakowy to świetny pomysł także na wyjazd integracyjny. Wielokrotnie już organizowaliśmy podobne imprezy zarówno dla małych jak i większych firm. Ale spływy kajakowe stanowią tylko część naszej oferty dla firm. Posiadamy koncesję turystyczną wymaganą do organizacji spływów firmowych oraz zapewniamy wymaganą przepisami prawa Kadrę prowadzącą spływy. Jest to ważna informacja dla Państwa bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa i zadowolenia Państwa klientów.

KORYTNICA RODZINNA-WERSJA KOMFORT Z WYŻYWIENIEM-2018!


Wyjątkowo malownicza i jedna z ostatnich rzek o takich walorach przyrodniczo-krajobrazowych. Jeszcze kilka lat temu sporadycznie odwiedzana ze względu na brak opisów szlaku i zaplecza turystycznego. Niedawno szlak został szczegółowo opisany i oznaczony, powstały też pola namiotowe umożliwiające noclegi na poszczególnych etapach.

Rzeka przepływa przez rozległe lasy obfitujące w zwierzynę i słynące z grzybów. W krystalicznie czystej wodzie występują pstrągi i lipienie, a przy brzegach można zobaczyć bobrowe żeremia. W górze czasem pojawiają się orły bieliki.

Dodatkowym atutem szlaku są dwa dni spędzone na Drawie w Drawieńskim Parku Narodowym.


NA SPŁYWACH RODZINNYCH ZAPEWNIAMY:

 • transport bagażu brzegiem wzdłuż trasy spływu,
 • opiekę instruktora z uprawnieniami PTTK i PZK-aj,
 • opłacone pola namiotowe,
 • codzienną realizację zamówionych zakupów (jeżeli na miejscu nie ma sklepu).
 • nowoczesne 2-osobowe kajaki z pełnym osprzętem,
 • hermetyczne pojemniku na bagaż podręczny (aparat, dokumenty),
 • kompletny turystyczny sprzęt do gotowania i jedzenia (turystyczna kuchenka gazowa, czajniki, rondelki, garnki - według zapotrzebowania),
 • namioty IGLO*,
 • kamizelki asekuracyjne,
 • ubezpieczenie NNW,
 • przed wyjazdem na spływ każdy otrzyma wydruki połączeń komunikacyjnych wraz z mapką
 • zapewniamy bezpieczny parking* ,a po spływie odwozimy kierowców do samochodów

WYŻWIENIE- cena obiadokolacji to 25zł/os/dzień , zorganizowanie wyżwienia możliwe od min.8 osób, po wcześniejszym uzgodnieniu.

* wypożyczenie 3-osobowego namiotu IGLO - dopłata 70 zł

* opłata parkingowa tylko 5 zł/doba

TERMINY-WERSJA KOMFORT-LATO 2018KOD

TERMIN

CENA  noclegi w namiotach

REZERWACJA

   
     

 

Istnieje możliwość noclegów w agroturystyce i domku-w celu rezerwacji noclegów prosimy o kontakt pod nr 664 001 112 bądź mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zniżki dla dzieci: dzieci w wieku poniżej 14 lat - 100 zł zniżki

Stali klienci 30 zł zniżki. Zniżki nie łączą się.

Przy grupie min. 15 osób możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu spływu.

INFORMACJE OGÓLNE-CZYLI JAK TO W OGÓLE WYGLĄDA:

Płyniemy w grupach liczących około 15-20 osób (czasem więcej) . Trasa jest tak dobrana, aby każdy dał sobie radę; nawet ci, którzy nigdy wcześniej nie widzieli kajaka na oczy (takich na naszych spływach jest większość). Czas "czystego" płynięcia nie przekracza czterech godzin dziennie. Zakupy będzie można zamawiać u kierowcy, ponieważ nie na wszystkich biwakach jest dostęp do sklepu, a jeśli już jest sklep to nie zawsze odpowiednio zaopatrzony:) Popołudnia spędzamy na wygrzewaniu się w słońcu, kąpielach, spacerach, pływaniu na windsurfingu itp. Wędkarze mogą spróbować swoich sił na wyjąkowo rybnych wodach...

Każdy spływ rozpoczyna się i kończy noclegiem. Pierwszego dnia nastąpi oficjalNe rozpoczęcie imprezy oraz omówienie jej regulaminu i przebiegu.

Przed wypłynięciem wydamy sprzęt turystyczny*, ustalimy załogi i szyk spływu. Dzieci w wieku poniżej 5 lat płyną w kajaku z rodzicami (zapewniamy specjalnie przystosowane kajaki).

* - kaucja za wydany sprzęt turystyczny wynosi 50 zł od osoby i jest zwracana w ostatni dzień spływu.

KORYTNICA RODZINNA-PROGRAM SPŁYWU

DZIEŃ PIERWSZY

ST. Korytnica - przyjazd uczestników

Spotykamy się na polu biwakowym Starej Korytnicy ok. godziny 19.00.

 

DZIEŃ DRUGI

St.Korytnica - Jez. Korytnickie

do przepłynięcia 14 km

Bardzo przyjemny etap zakończony pięknym leśnym biwakiem nad jeziorem, więc będzie okazja do długich kąpieli. Na początek czeka nas kawałek dosyć mocna zawalony ściętymi przez bobry drzewami - będziemy płynąć przez miejsca największego zagęszczenia tych zwierzaków tzw. bobrze zakole. Kawałek za wioską czeka nas dość silne bystrze i konkurs pt. kto nabierze mniej wody do kajaka.. W razie czego głębokość po kolana, więc bez obaw. Kolejne kilka kilometrów to już spokojniejszy nurt, ale po drodze mamy trzy spławne zastawki i za każdą robi się mniejsze lub większe bystrze, szczególnie ostatnia może dostarczyć wrażeń.

Wypływamy z lasu na małe jeziorko, przepływamy pod wiaduktem starej kolejki, rzeka staje się znacznie szersza a w czystej wodzie można oglądać liczne ryby. Po 2 km mijamy ciekawe miejsce- rzeka się zwęża a po obu stronach widać potężne stare drzewa rosnące wzdłuż starego traktu - to pozostałości osady Brodźce, miejsca w którym niegdyś istniał bród na rzece. Za kilkanaście metrów wpływamy na jez. Korytnickie gdzie biwakujemy.

DZIEŃ TRZECI

Jez. Korytnickie - Sówka

do przepłynięcia 10 km

Zaraz za jeziorem wpływamy w lasy Puszczy Drawskiej, jesteśmy coraz bliżej Drawnieńskiego Parku Narodowego, więc można spodziewać się coraz dzikszej okolicy. Początkowo rzeka jest dosyć wolna, ale gdy tylko wpłyniemy w gęsty las zdecydowanie przyspiesza i rozpoczyna się kolejny szybki odcinek. W nurcie ponownie pojawiają się kamienie i zwalone drzewa. 10 min. spaceru od biwaku znajduje się pstrągarnia, więc można nabyć świeżego pstraga i upichcić na patelni lub ognisku lub udać się do pobliskiego baru na pstrągowy obiad.

DZIEŃ CZWARTY

Sówka - Sitnica

do przepłynięcia 10 km

Kawałek za biwakiem trzeba będzie trochę pomanewrować bo w rzece pojawiają się zwalone drzewa. Po ok. 2 godz. docieramy do biwaku  Bogdanka i dalej płyniemy już Drawą. Bardzo łatwo to zauważyć, gdyż rzeka zdecydowanie się poszerza i przyśpiesza. Nadal bardzo malownicze krajobrazy, urwiste brzegi świadczące o przełomowym charakterze rzeki. Jest też już znacznie głębiej, ale woda jest nadal bardzo przejrzysta, wiec można swobodnie podziwiać podwodna florę i faunę.

DZIEŃ PIĄTY

Sitnica - Stare Osieczno

do przepłynięcia 12 km

 

Dalej płyniemy Drawą, która robi się coraz szersza, nurt niesie kajaki, więc nie trzeba zbyt mocno wiosłować. Po drodze czeka nas jedna przenoska na elettrowni Kamienna - jednej z najstarszych wciąż działających elektrowni w Europie. Dopływamy do Starego Osieczna, gdzie czeka na nas wyczekiwany długo sklep i bar ;)

DZIEŃ SZÓSTY

Stare Osieczno

Rano chętni mogą udać się na wycieczkę w poszukiwaniu pozostałości umocnień Wału Pomorskiego. Znajdują się tutaj największe bunkry jakie wchodziły w skład tej potężnej linii umocnień.

Nasz spływ powoli się kończy, o godz. 11.00 nastąpi oficjalne zakończenie imprezy, ale można kontynuować gry i zabawy już we własnym zakresie. Po powrocie na pewno będzie co wspominać i opowiadać podczas długich, zimowych wieczorów ;-))

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Przede wszystkim dobry humor, a także: kopię dowodu wpłaty, śpiwór, karimatę lub materac, namiot - jeśli nie dokonaliśmy jego rezerwacji, latarkę, klapki (najlepiej z mocowaniem także na pięcie) lub stare buty do chodzenia po wodzie, komplet sztućców, dobrze mieć też ze sobą czapeczkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania.

PYTANIA

ZAPISY

Od Bogdanki płyniemy już Drawą. Bardzo łatwo to zauważyć, gdyż rzeka zdecydowanie się poszerza i przyśpiesza. Nadal bardzo malownicze krajobrazy, urwiste brzegi świadczące o przełomowym charakterze rzeki. Jest też już znacznie głębiej, ale woda jest nadal bardzo przejrzysta, wiec można swobodnie podziwiać podwodna florę i faunę. Dopływamy do Starego Osieczna, gdzie czeka na nas wyczekiwany długo sklep i bar ;)
http://www.zoofirma.ru/