image image
Nowoczesny domek z bala nad rzeką Korytnicą Idealne miejsce na wypoczynek dla rodziny, grupy znajomych i dla dwojga nad rzeką Korytnicą. W okolicy mnóstwo jezior i lasów. Fantastyczne miejsce na aktywny wypoczynek: spływy kajakowe, piesze i rowerowe wycieczki, grzybobranie, wędkowanie i wiele innych ! Na terenie znajduje się wypożyczalnia kajaków z całym niezbędnym osprzętem, by spędzić miło i ciekawie czas.
Spływy kajakowe dla firm Spływ kajakowy to świetny pomysł także na wyjazd integracyjny. Wielokrotnie już organizowaliśmy podobne imprezy zarówno dla małych jak i większych firm. Ale spływy kajakowe stanowią tylko część naszej oferty dla firm. Posiadamy koncesję turystyczną wymaganą do organizacji spływów firmowych oraz zapewniamy wymaganą przepisami prawa Kadrę prowadzącą spływy. Jest to ważna informacja dla Państwa bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa i zadowolenia Państwa klientów.

 PIŁAWA RODZINNA-WERSJA KOMFORT 2017

 

Przepiękna i coraz bardziej popularna trasa kajakowa. Krystalicznie czysta woda, urocze jeziora i nietknięta przyroda to atuty, które czynią z Piławy jeden z najładniejszych szlaków kajakowych Polski. Piława jest szlakiem bardzo łatwym, szczególnie polecanym osobom płynącym po raz pierwszy. Będziemy mieli okazję zwiedzić tereny jeszcze niedawno zupełnie niedostępne dla turystów z uwagi na sąsiedztwo bazy Armii Czerwonej w Bornym Sulinowie, które obecnie jest dużą atrakcją turystyczną. Z miastem i okolicami wiąże się tyle tajemnic, legend i domysłów, że trudno by było opisać je wszystkie-w końcu swoje tajne garnizony miały tu dwie największe armie XX wieku-najpierw niemiecka a po II wojnie światowej armia radziecka. Tereny są arcyciekawe dlatego postanowiliśmy połączyć spływ kajakowy z wycieczką rowerową, tak żeby pokazać Wam te niezwykłe miejsca, które są oddalone od rzeki.

Rzeka choć płynie przez lasy nie jest zatarasowana drzewami, nie ma niebezpiecznie rwącego nurtu, a jednak nie męczymy się zbytnio przy wiosłowaniu bo rzeka "niesie" całkiem dobrze.

 

NA SPŁYWACH RODZINNYCH ZAPEWNIAMY:

 • transport bagażu brzegiem wzdłuż trasy spływu,
 • opiekę instruktora z uprawnieniami PTTK i PZK-aj,
 • opłacone pola namiotowe,
 • codzienną realizację zamówionych zakupów (jeżeli na miejscu nie ma sklepu).
 • nowoczesne kajaki z pełnym osprzętem,
 • hermetyczne pojemniku na bagaż podręczny (aparat, dokumenty),
 • kompletny turystyczny sprzęt do gotowania i jedzenia (turystyczna kuchenka gazowa, czajniki, rondelki, garnki - według zapotrzebowania)
 • namioty IGLO*,
 • kamizelki asekuracyjne,
 • ubezpieczenie NNW,
 • przed wyjazdem na spływ każdy otrzyma informacje dojazdowe
 • zapewniamy bezpieczny parking*, a po spływie odwozimy kierowców do samochodów

* wypożyczenie 3-osobowego namiotu IGLO - dopłata 70 zł - konieczna wcześniejsza rezerwacja

* opłata parkingowa tylko 5 zł/doba (w razie wyższych opłat pokrywamy różnicę)

 

KOD
TERMIN
CENA PROMOCYJNA*
REZERWACJA
RodzP 30.07 - 04.08   549  499 zł REZERWUJĘ!

  *Cena promocyjna do 15 czerwca. 

Zniżki dla dzieci: dzieci w wieku poniżej 14 lat - 100 zł

Stali klienci 30 zł zniżki. Zniżki nie łączą się.

Przy grupie min. 15 osób możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu spływu.

INFORMACJE OGÓLNE, CZYLI JAK TO W OGÓLE WYGLĄDA:

Płyniemy w grupach liczących około 15-20 osób (czasem więcej) . Trasa jest tak dobrana, aby każdy dał sobie radę; nawet ci, którzy nigdy wcześniej nie widzieli kajaka na oczy (takich na naszych spływach jest większość). Czas "czystego" płynięcia nie przekracza czterech godzin dziennie. Zakupy będzie można zamawiać u kierowcy, ponieważ nie na wszystkich biwakach jest dostęp do sklepu a jeśli już jest sklep to nie zawsze odpowiednio zaopatrzony:) Popołudnia spędzamy na wygrzewaniu się w słońcu, kąpielach, spacerach, pływaniu itp. Wędkarze mogą spróbować swoich sił na wyjąkowo rybnych wodach...

Każdy spływ rozpoczyna się i kończy noclegiem. Pierwszego dnia nastąpi oficjale rozpoczęcie imprezy oraz omówienie jej regulaminu i przebiegu.

Przed wypłynięciem wydamy sprzęt turystyczny*, ustalimy załogi i szyk spływu. Dzieci w wieku poniżej 5 lat płyną w kajaku z rodzicami (zapewniamy specjalnie przystosowane kajaki).

* - kaucja za wydany sprzęt turystyczny wynosi 50 zł od osoby i jest zwracana w ostatni dzień spływu.

PROGRAM SPŁYWU

DZIEŃ PIERWSZY

Przybycie uczestników na pole namiotowe do Łubowa.

W drodze na biwak wskazane zaopatrzenie w kiełbaski, ziemniaki, jabłka czy kto co lubi piec na ognisku:)

Biwak znajduje się nad b. ładnym i czystym jez. Lubicko Wielkie. Na miejscu można wypożyczyć rowery wodne lub małe żaglówki. Warto zobaczyć bezcenny średniowieczny tryptyk znajdujący się w kościele w Łubowie datowany na ok. 1500r. uznawany za jedno z najwartościowszych dzieł sztuki sakralnej średniowiecza.

O 18.00 "oficjalne" powitanie Uczestników, sprawy organizacyjne i wieczorne ognisko.
   

 

 

DZIEŃ DRUGI

Łubowo- jez. Pile. 15 km

Sugerujemy wstać około 11.00. Po 11.30 wydajemy sprzęt i zamawiamy zakupy, 12.00-12.30 zwijamy obóz, 12.30-13.30 zasady bezpieczeństwa + kilka przypowieści z obrazkami o technice pływania kajakiem O 14.00 wypływamy na szlak. Popłyniemy przez niedostępne tereny-jeziorka i rzeczki w okolicy których jeszcze w średniowieczu istniały silne ośrodki kultu pogańskiego. Odwiedzimy wyspę obok której rybacy w 1925r. wyłowili posąg pogańskiego bożka Belbuka i poszukamy tam pozostałości starodawnych miejsc kultu pogańskiego. Na szlaku czeka nas jeszcze słynące z unikalnej szmaragdowej barwy jez. Brody, później dopływamy do Srzeszyna-uroczej wioski schowanej wśród lasów. Po kilku kolejnych kilometrach wpływamy na największe jezioro na szlaku - Pile. Tym samym wkraczamy na najbardziej tajemnicze rejony w Polsce a może i w całej Europie-jez. Pile słynie np. z podwodnego lasu który "rośnie" na głębokości kilkunastu metrów i do dziś pozostaje tajemnicą jak się tam znalazł-podobno na dnie jeziora są potężne wybetonowane platformy, pozostałości po niemieckiej bazie testowej małych łodzi podwodnych. Tajemnice te były jednak dobrze strzeżone a brzegi jez.Pile w przewodnikach kajakowych jeszcze w latach 70-tych opisywane były jako wyjątkowo zabagnione i całkowicie niedostępne dla kajakarzy-prawda była zupełnie inna i dzisiaj linia brzegowa jeziora opisywana jest jako jedna z najpiękniejszych na Pomorzu o czym przekonacie się biwakując na b. ładnym leśnym biwaku przy samym wypływie Piławy z jeziora Pile. Na biwaku jest mały sklepik i bar. Na miejsce dopłyniemy wczesnym popołudniem-specjalnie po to by było wystarczająco dużo czasu na wycieczkę do Bornego Sulinowa-miasta legendy, które do roku 1992r. nie widniało na żadnych mapach-najpierw był tu garnizon wojsk niemieckich a po II wojnie światowej jedna z największych wojskowych baz radzieckich. Już sam wygląd miasta, wyrastającego nagle z lasu jest niesamowity a zachowały się tu jeszcze liczne ślady historii. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od wizyty w prywatnym muzeum regionalnym, potem w trakcie spaceru po mieście warto zobaczyć Dom oficera, wille Guderiana a także radziecki cmentarz wojskowy z bardzo specyficznym nagrobkiem radzieckiego majora. Może to właśnie Wam uda się odnaleźć wejście do tzw. "podziemnego miasta", które jest największą i wciąż nie odkrytą zagadką Bornego Sulinowa.W międzyczasie można zawitać na piwko i obiad ,do którejś z licznych knajpek... Do miasta mamy ok. 6 km. drogą przez las.

Wieczorkiem pełni wrażeń tradycyjnie zasiadamy przy ognisku..
   

DZIEŃ TRZECI

jez. Pile - Zalewy Nadarzyckie 15 km

Wypływamy ok. 11.00! -wcześniej warto  pograć w siatkówkę lub kąpać się w jeziorze albo rzece. Za jeziorem rozpoczyna się już Piława. Początkowo płytka, potem głębokość wzrasta do ok. 3 metrów ,ale cały czas czysta woda pozwala obserwować dno rzeki i licznie pływające tu ryby. Na brzegach widać efekty działalności bobrów. W nurcie rzeki pojawiają się pierwsze większe drzewa, które wymuszają na płynących stosowanie różnych manewrów kajakowych.

Po ok.2 godzinach przybywamy na ładną, leśną polanę położoną w wyjątkowym miejscu. Znajdują się tutaj liczne, dobrze zachowane bunkry Wału Pomorskiego-systemu niemieckich umocnień wybudowanego w latach 1932-1936 składającego się z ponad 900 żelbetonowych bunkrów, urządzeń hydrotechnicznych i wielu kilometrów okopów. 

Dalej wpływamy na niezwykły akwen-Rozlewiska Nadarzyckie stanowiące obszar krajobrazu chronionego-stworzone przez Niemców sztucznym spiętrzeniem Piławy stanowią teraz niepowtarzalny zespół jeziorek i zalewów tworzących niesamowity labirynt wijący się wśród wysepek, cyplów i zatoczek. Możemy tu podziwiać całe "pola" lilii wodnych sprawiające niesamowite wrażenie, jest to także prawdziwy raj dla czapli, żurawi i kormoranów a wysoko w górze krążą orły bieliki.

 

 

DZIEŃ CZWARTY

Zalewy Nadarzyckie - Zdbice 15 km. 

Za zalewami krótka przenoska przez małą tamę dzięki budowie której powstały zalewy. Ponownie wpływamy na rzekę - Piława jest teraz zdecydowanie szybsza, mijamy resztki młyna wodnego, który istniał tutaj od 1602r. Za wioską rozpoczyna się najpiękniejszy odcinek spływu. Cały etap wśród pięknych, starych lasów. W rzece woda tak krystalicznie czysta, że można obserwować występujące tu licznie pstrągi. Nurt jest dosyć szybki, więc nie zmęczymy się wiosłowaniem-warto natomiast podziwiać piękno śródleśnego krajobrazu.. Biwakujemy na ładnej śródleśnej polanie.  

 

 

DZIEŃ PIĄTY

Zdbice - Szwecja 8 km

Ostatni etap spływu jest początkowo podobny do wcześniejszego odcinka- lasy, czasem efektowne strome skarpy i wartki nurt. Z czasem rzeka wypływa na łąki i widać już wieżę kościoła, po chwili wpłyniemy do Szwecji i to bez paszportów:).. Nazwa wzięła się stąd, że podczas potopu szwedzkiego wioska stawiła zbrojny opór wojskom szwedzkim.

Na biwaku jest możliwość skorzystania z prysznica a także zamówienia pysznych pierogów lub naleśników. 
 

DZIEŃ SZÓSTY

Kończymy naszą przygodę z Piławą i jej tajemniczymi okolicami-pewnie wiele osób nawet nie przypuszczało, że gdzieś w Polsce jest tak ciekawe i wciąż jeszcze nie do końca odkryte miejsce..

Oficjalne zakończenie spływu do godz. 11.00. Dalsze biwakowanie i zwiedzanie okolic już we własnym zakresie i towarzystwie:)

 

 

UWAGA: rozkład godzinowy dnia podany jest orientacyjnie i może zmieniać się w zależności od pogody i sił witalnych Uczestników.

Czasy przypłynięcia na biwak uwzględniają przerwy przeznaczone na kąpiele, zwiedzanie ciekawych miejsc, drobne zakupy w mijanych miastach itp.

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Przede wszystkim dobry humor, a także: kopię dowodu wpłaty, śpiwór, karimatę lub materac, namiot - jeśli nie dokonaliśmy jego rezerwacji, latarkę, klapki (najlepiej z mocowaniem także na pięcie) lub stare buty do chodzenia po wodzie, komplet sztućców, dobrze mieć też ze sobą czapeczkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania.

PYTANIA

ZAPISY

http://www.zoofirma.ru/