SPŁYWY DLA SZKÓŁ/ZIELONE SZKOŁY

 

Co roku organizujemy kilkanaście spływów przygotowanych specjalnie dla grup szkolnych.  Sami kiedyś jeździliśmy na spływy w ramach szkolnych wycieczek dlatego wiemy, jak duża to frajda dla dzieciaków, pod warunkiem, że wszystko jest dobrze zorganizowane.

Mamy 15-letnie doświadczenie w organizacji takich imprez dla szkół praktycznie z całej Polski.

JAK TO SIĘ ODBYWA?

Najczęściej są to spływy 2 lub 3 dniowe, chociaż czasem cały pobyt trwa tydzień z czego część czasu poświecamy na kajaki a część na inne atrakcje np. paintball. Nocujemy w namiotach na trasie spływu ( to w takiej wersji traperskiej) lub stacjonarnie w namiotach na campingu i codziennie dojeżdżamy busami na trasę spływu. Możliwa jest też opcja noclegu pod dachem w aroturystyce.

Dysponujemy campingiem nas samą rzeką z pełnym zapleczem sanitarnym oraz możliwością noclegów pod dachem w domku z bala i dużej agroturystyce mogącej pomieścić 40 osób w pokojach 2-4 osobowych. Niedaleko znajduje się duży ośrodek mogący pomieścić ponad 100 os.

CZY TO BEZPIECZNE?

Jak najbardziej, spływy odbywają się pod opieką wykwalifikowanej kadry ratowników i instruktorów IRR po łatwych, specjalnie dobranych dla dzieci trasach. Nie trzeba umieć pływać. Polecamy rzekę Korytnicę (dopływ Drawy, okolice Kalisza Pomorskiego) na której mamy po kolana wody, mimo to wszyscy uczestnicy spływu płyną w atestowanych kamizelkach asekuracyjnych. Spływy odbywają się wyłącznie przy bezpiecznej pogodzie - nie pływamy w burzy i przy silnym wietrze. Trasy są tak dobrane by wszyscy dali sobie radę, bo zdajemy sobie sprawę, że dla większości jest to pierwszy kontakt z kajakiem, dlatego zawsze przeprowadzamy szkolenie z bezpieczeństwa i sposobu sterowania kajakiem.

Co potrzebujemy na taki spływ? Na spływ możemy wybrać się jak na zwykły biwak, oprócz butów do chodzenia po wodzie lub klapek z mocowaniem na pięcie nie potrzeba nic poza standardowym wyposażeniem biwakowym. My zapewniamy nowoczesne kajaki polietylenowe, specjalne bardzo lekkie wersje dla dzieci, lekkie wiosła z tworzyw PE, kamizelki asekuracyjne i specjalne wodoszczelne worki i pojemniki.

JAK TO ZORGANIZOWAĆ?

Najlepiej wysłać maila na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , my przygotujemy ofertę i w razie potrzeby prześlemy skany naszych uprawnień. Po uzgodnieniu szczegółów wyślemy do podpisu umowę. Na tydzień przed spływem będziemy potrzebować dane uczestników do ubezpieczenia NNW.

Dodatkowe zasady organizacji: opiekunowie nie płacą za spływ, możliwe jest przesunięcie terminu spływu z powodu złej pogody lub innych okoliczności (dla spływów planowanych na weekendy i z rezerwacją noclegów pod dachem jest to uzależnione od terminu), możliwe są specjalne zniżki dla dzieci, których nie stać na wyjazd.

WYMOGI PRAWNE PRZY ORGANIZACJI SPŁYWÓW DLA SZKÓŁ:

Zgodnie z Ustawą o usługach turystycznych firma organizująca taką imprezę musi posiadać koncesję turystyczną i odpowiednie ubezpieczenie turystyczne (skany tych dokumentów dołączamy do umowy).  W myśl rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki impreza taka musi mieć zgodę dyrektora szkoły i być zgłoszona do kuratorium oświaty.

http://www.zoofirma.ru/