PROGRAM SPŁYWU REGĄ

DZIEŃ PIERWSZY

Resko - przyjazd uczestników

Przyjazd Uczestników do Reska.

W drodze na biwak wskazane zaopatrzenie w kiełbaski, ziemniaki, jabłka czy kto co lubi piec na ognisku + napoje integracyjne.

W Resku warto obejrzeć ruiny zamku Borków z XV w. a także odwiedzić park miejski w którym znajdują się unikalne gatunki drzew i pomniki przyrody.

O 19.00 "oficjalne" powitanie Uczestników, sprawy organizacyjne i oczywiście wieczorne gry i zabawy czyli ognisko. Pole biwakowe wyposażone w pełny węzeł sanitarny z prysznicami włącznie. 

DZIEŃ DRUGI

Resko - Płoty

do przepłynięcia ok. 18 km

Sugerujemy wstać około 09.00 (nie gwałtownie, żeby sobie nie narobić szkód po imprezie integracyjnej). Po 10.00 wydajemy nasz niezatapialny i niezawodny Mati- sprzęt i zamawiamy zakupy, 10.30-11.00 zwijamy obóz, 11.00-11.30 zasady bezpieczeństwa + kilka przypowieści z obrazkami o technice pływania kajakiem (generalnie, słuchajcie: do przodu!).

O 12.00 wypływamy na szlak, pierwszy etap kończy się na XIII-wiecznym zamku w Płotach na nowo oddanej do użytku przystani kajakowej w pięknym parku podworskim. Na biwaku prysznice.

Wieczorem integrujemy się:)

DZIEŃ TRZECI

Płoty - Gryfice

do przepłynięcia ok. 15 km

Kolejny etap to coraz szybszy nurt i coraz głębsza rzeka. Woda jest bardzo czysta-można przyglądać się pływającym pod kajakami rybom ( dla rybich pasjonatów oczywiście:))... Wkrótce docieramy do Gryfic, gdzie można posilić się wyjątkowo dobrym kebabem z prawdziwego tureckiego baru...Warto zrobić sobie wycieczkę na wieżę kościoła jednego z najwyższych na Pomorzu-jest tam punkt widokowy z ktorego rozciąga sie piękny widok na miasto i całą dolinę Regi. Biwakujemy na nowej stanicy kajakowej, która jest częścią dużej inwestycji turystycznej mającej na celu poprawę warunków biwakowych na Redze. Na stanicy są prysznice.

Wieczorkiem tradycyjnie ognisko, gitara, śpiewy i trele. 

DZIEŃ CZWARTY

Gryfice  - Borzęcin

do przepłynięcia ok. 11 km

Nie musimy się spieszyć, więc wypływamy ok. 11.00-12.00 Przed nami krótki, rekreacyjny etap, głównie przez jeziora - znakomita okazja do opalania się na kajaku. 

Po ok. 2 godzinach spokojnego płynięcia przybywamy na biwak. Proponujemy tu zabawę w paintball, czyli strzelanie farbą-okoliczne lasy i zarośla doskonale nadają się do przeprowadzenia tych jakże wesołych manewrów. Jeśli jeszcze nie bawiliście się w paintball spróbujcie koniecznie!

Wieczorem, przy piwku powoli spada adrenalina po zabawach w kolorowe wojny...

DZIEŃ PIĄTY

Borzęcin -Chełm Gryficki

do przepłynięcia ok. 16 km

Znów wypływamy na szlak (dzisiaj ok. 10.00)

Bardzo ciekawy odcinek. Na tym etapie rzeka meandruje wśród łąk i lasów. Nurt robi się coraz szybszy, rzeka szersza. Tym razem biwakujemy na terenie powstającej właśnie osady Wikingów, więc należy spodziewać się atrakcji..jakich nie zdradzimy-zobaczycie na miejscu..no może o jednej powiemy-będzie przejażdżka wojskową terenową ciężarówką po poligonie! 

Na biwaku są prysznice:))

DZIEŃ SZÓSTY

Chełmy Gryfickie - Mrzeżyno

do przepłynięcia ok. 12 km

Ostatni dzień płynięcia - prosto nad morze!

Rzeka już zdecydowanie szersza i szybsza, ale po kilku kilometrach zwalnia i czuć już powiem morskiego zefirku. Jeszcze tylko niecałe 2 godzinki i jesteśmy nad morzem! Mrzeżyno słynie z błękitnej wody, która ma I klasę (!) czystości. Znajdziecie tu piękną plażę z drobniutkim piaskiem i wyjątkowy mikroklimat zalecany m.in. w leczeniu wszelkich alergii. Nocujemy na dobrze zagospodarowanym campingu w nadmorskim miasteczku z pięknymi plażami, licznymi smażalniami ryb i lokalami rozrywkowymi ,do których niechybnie od razu się udamy;))

DZIEŃ SIÓDMY

Mrzeżyno - zakończenie imprezy

Powoli nadchodzi czas pożegnań. Ok. godz. 11.00 nastąpi mniej lub bardziej oficjalne zakończenie spływu. Oczywiście nie oznacza to Waszego rozstania z Mrzeżynem! Sugerujemy kilku dniowe plażowanie lub wycieczkę wybrzeżem Bałtyku chociażby w stronę Międzyzdrojów-po drodze możemy odwiedzić m.in. Niechorze, Rewal, Trzęsacz i Dziwnów.

 

 

UWAGA: rozkład godzinowy dnia podany jest orientacyjnie i może zmieniać się w zależności od pogody i sił witalnych Uczestników:) Czasy przypłynięcia na biwak uwzględniają przerwy przeznaczone na kąpiele, zwiedzanie ciekawych miejsc, drobne zakupy w mijanych miastach itp.

Standard biwaków i miejsca biwakowania mogą różnić się od podanych w opisach ze względu na częste zmiany dzierżawców i właścicieli pól namiotowych.

<< POWRÓT DO STRONY REGI

 

JADĘ TAM! - REZERWACJA MIEJSC
http://www.zoofirma.ru/