image image
Nowoczesny domek z bala nad rzeką Korytnicą Idealne miejsce na wypoczynek dla rodziny, grupy znajomych i dla dwojga nad rzeką Korytnicą. W okolicy mnóstwo jezior i lasów. Fantastyczne miejsce na aktywny wypoczynek: spływy kajakowe, piesze i rowerowe wycieczki, grzybobranie, wędkowanie i wiele innych ! Na terenie znajduje się wypożyczalnia kajaków z całym niezbędnym osprzętem, by spędzić miło i ciekawie czas.
Spływy kajakowe dla firm Spływ kajakowy to świetny pomysł także na wyjazd integracyjny. Wielokrotnie już organizowaliśmy podobne imprezy zarówno dla małych jak i większych firm. Ale spływy kajakowe stanowią tylko część naszej oferty dla firm. Posiadamy koncesję turystyczną wymaganą do organizacji spływów firmowych oraz zapewniamy wymaganą przepisami prawa Kadrę prowadzącą spływy. Jest to ważna informacja dla Państwa bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa i zadowolenia Państwa klientów.

PIŁAWA-PROGRAM SPŁYWU

6 dni, długość trasy ok. 60 km

 

DZIEŃ PIERWSZY

Łubowo

Uczestnicy przybywają na pole namiotowe do Łubowa.

W drodze na biwak radzimy zaopatrzyć się w kiełbaski, ziemniaki, jabłka czy kto co tam sobie lubi piec na ognisku + oczywiście napoje integracyjne.

Biwak znajduje się nad bardzo ładnym i czystym jez. Lubicko Wielkie. Warto zobaczyć bezcenny średniowieczny tryptyk znajdujący się w kościele w Łubowie datowany na ok. 1500r. uznawany za jedno z najwartościowszych dzieł sztuki sakralnej średniowiecza.

O 19.00 "oficjalne" powitanie Uczestników, kilka spraw organizacyjnych , wieczorne ognisko i impreza do białego rana.

DZIEŃ DRUGI

Łubowo - jez. Pile

do przepłynięcia ok. 15 km

Sugerujemy zacząć podnosić głowy ok.11 (nie za prędko, co by sobie po zabawie integracyjnej zbytnio nie zaszkodzić). Po 11.30 wydajemy nasz niezatapialny i niezawodny sprzęt (kajaki polietylenowe)oraz zamawiamy zakupy. 12.00-12.30 zwijamy obóz, 12.30-13.30 zasady bezpieczeństwa + kilka przypowieści z obrazkami o technice pływania kajakiem (generalnie, słuchajcie: do przodu!).O 14.00 wypływamy na szlak. Popłyniemy przez niedostępne tereny-jeziorka i rzeczki w okolicy ,których jeszcze w średniowieczu istniały silne ośrodki kultu pogańskiego. Odwiedzimy wyspę obok której rybacy w 1925r. wyłowili posąg pogańskiego bożka Belbuka i poszukamy tam pozostałości starodawnych miejsc kultu pogańskiego. Na szlaku czeka nas słynące z unikalnej szmaragdowej barwy jez. Brody. Po kilku kolejnych kilometrach wpływamy na największe jezioro na szlaku - Pile. Tym samym wkraczamy na najbardziej tajemnicze rejony w Polsce a może i w całej Europie - jez. Pile słynie np. z podwodnego lasu który "rośnie" na głębokości kilkunastu metrów i do dziś pozostaje tajemnicą jak się tam znalazł - podobno na dnie jeziora są potężne wybetonowane platformy, pozostałości po niemieckiej bazie testowej małych łodzi podwodnych. Tajemnice te były jednak dobrze strzeżone a brzegi jez. Pile w przewodnikach kajakowych jeszcze w latach 70-tych opisywane były jako wyjątkowo zabagnione i całkowicie niedostępne dla kajakarzy-prawda była zupełnie inna i dzisiaj linia brzegowa jeziora opisywana jest jako jedna z najpiękniejszych na Pomorzu o czym przekonacie się biwakując na b. ładnym leśnym biwaku przy samym wypływie Piławy z jeziora Pile. Na biwaku jest mały sklepik i bar. Na miejsce dopłyniemy wczesnym popołudniem-specjalnie po to by było wystarczająco dużo czasu na wycieczkę do Bornego Sulinowa-miasta legendy, które do roku 1992r. nie widniało na żadnych mapach-najpierw był tu garnizon wojsk niemieckich a po II wojnie światowej jedna z największych wojskowych baz radzieckich. Już sam wygląd miasta, wyrastającego nagle z lasu jest niesamowity a zachowały się tu jeszcze liczne ślady historii. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od wizyty w prywatnym muzeum regionalnym, potem w trakcie spaceru po mieście warto zobaczyć Dom oficera, wille Guderiana a także radziecki cmentarz wojskowy z bardzo specyficznym nagrobkiem radzieckiego majora. Może to właśnie Wam uda się odnaleźć wejście do tzw. "podziemnego miasta", które jest największą i wciąż nie odkrytą zagadką Bornego Sulinowa.W międzyczasie można zawitać na piwko i obiad ,do którejś z licznych knajpek... Do miasta mamy ok. 6 km. drogą przez las.

Wieczorkiem pełni wrażeń tradycyjnie zasiadamy przy ognisku i zaczynamy od początku:)

DZIEŃ TRZECI

jez. Pile - Zalewy Nadarzyckie

do przepłynięcia ok. 15 km

Za jeziorem rozpoczyna się już Piława. Początkowo płytka, potem głębokość wzrasta do ok. 3 metrów ,ale cały czas czysta woda pozwala obserwować dno rzeki i licznie pływające tu ryby. Na brzegach widać efekty działalności bobrów. W nurcie rzeki pojawiają się pierwsze większe drzewa, które wymuszają na płynących stosowanie różnych manewrów nawigacyjnych. Po ok. 2 godzinach przybywamy na ładną, leśną polanę położoną w wyjątkowym miejscu. Znajdują się tutaj liczne, dobrze zachowane bunkry Wału Pomorskiego-systemu niemieckich umocnień wybudowanego w latach 1932-1936 składającego się z ponad 900 żelbetonowych bunkrów, urządzeń hydrotechnicznych i wielu kilometrów okopów. Zrobimy tu krótką przerwę po której wpłyniemy na niezwykły akwen-Rozlewiska Nadarzyckie stanowiące obszar krajobrazu chronionego-stworzone przez Niemców sztucznym spiętrzeniem Piławy stanowią teraz niepowtarzalny zespół jeziorek i zalewów tworzących niesamowity labirynt wijący się wśród wysepek, cyplów i zatoczek. Możemy tu podziwiać całe "pola" lilii wodnych sprawiające niesamowite wrażenie, jest to także prawdziwy raj dla czapli, żurawi i kormoranów a wysoko w górze krążą orły bieliki.

DZIEŃ CZWARTY

Zalewy Nadarzyckie - Zdbice

trasa ok. 15 km

Za zalewami krótka przenoska przez małą tamę dzięki budowie której powstały zalewy. Ponownie wpływamy na rzekę - Piława jest teraz zdecydowanie szybsza, mijamy resztki młyna wodnego, który istniał tutaj od 1602r. Za wioską rozpoczyna się najpiękniejszy odcinek spływu. Cały etap wśród pięknych, starych lasów. W rzece woda tak krystalicznie czysta, że można obserwować występujące tu licznie pstrągi. Nurt jest dosyć szybki, więc nie zmęczymy się wiosłowaniem-warto natomiast podziwiać piękno śródleśnego krajobrazu.. Biwakujemy na ładnej śródleśnej polanie. 

Wieczorem pełni wrażeń "wypoczywamy" przy ognisku i "zacieśniamy" znajomości.

 

DZIEŃ PIĄTY

Zdbice - Szwecja

do przepłynięcia ok. 8 km

Za zalewami krótka przenoska przez małą tamę dzięki budowie której powstały zalewy. Ponownie wpływamy na rzekę - Piława jest teraz zdecydowanie szybsza, mijamy resztki młyna wodnego, który istniał tutaj od 1602r. Za Nadarzycami rozpoczyna się najpiękniejszy odcinek spływu. Cały etap wśród pięknych, starych lasów. W rzece woda tak krystalicznie czysta, że można obserwować występujące tu licznie pstrągi. Nurt jest dosyć szybki, więc nie zmęczymy się wiosłowaniem-warto natomiast podziwiać piękno śródleśnego krajobrazu. Trzeba jednak uważać na zwalone w nurt rzeki drzewa-ustawienie kajaka bokiem do nurtu może zakończyć się wywrotką i przymusową kąpielą-na szczęście nie jest głęboko. Po krótkiej przerwie na śródleśnej łące wpłyniemy do Szwecji i to bez paszportów:).. Nazwa wzięła się stąd, że podczas potopu szwedzkiego wioska stawiła zbrojny opór wojskom szwedzkim. Na biwaku są prysznice, pole do siatkówki ,a w pobliżu sklepy. U właściciela biwaku można zamówić pyszne pierogi i naleśniki - polecamy!

DZIEŃ SZÓSTY


Szwecja

Kończymy naszą przygodę z Piławą i jej tajemniczymi okolicami-pewnie wiele osób nawet nie przypuszczało, że gdzieś w Polsce jest tak ciekawe i wciąż jeszcze nie do końca odkryte miejsce..

Nasz spływ kajakowy  kończymy oficjalne  do godz. 11.00. Dalsze biwakowanie i zwiedzanie okolic już we własnym zakresie i towarzystwie...

 

<< POWRÓT DO STRONY PIŁAWY

 

JADĘ TAM! - REZERWACJA MIEJSC
http://www.zoofirma.ru/