KORYTNICA-PROGRAM SPŁYWU

6 DNI, DŁUGOŚĆ TRASY OK. 50 KM

 

 

DZIEŃ PIERWSZY

ST. Korytnica - przyjazd uczestników

Spotykamy się na polu biwakowym Starej Korytnicy ok. godziny 19.00.

 

DZIEŃ DRUGI

St.Korytnica - Jez. Korytnickie

do przepłynięcia 14 km 

Bardzo przyjemny etap zakończony pięknym leśnym biwakiem nad jeziorem, więc będzie okazja do długich kąpieli. Na początek czeka nas kawałek dosyć mocna zawalony ściętymi przez bobry drzewami - będziemy płynąć przez miejsca największego zagęszczenia tych zwierzaków tzw. bobrze zakole. Kawałek za wioską czeka nas dość silne bystrze i konkurs pt. kto nabierze mniej wody do kajaka.. W razie czego głębokość po kolana, więc bez obaw. Kolejne kilka kilometrów to już spokojniejszy nurt, ale po drodze mamy trzy spławne zastawki i za każdą robi się mniejsze lub większe bystrze, szczególnie ostatnia może dostarczyć wrażeń.

Wypływamy z lasu na małe jeziorko, przepływamy pod wiaduktem starej kolejki, rzeka staje się znacznie szersza a w czystej wodzie można oglądać liczne ryby. Po 2 km mijamy ciekawe miejsce- rzeka się zwęża a po obu stronach widać potężne stare drzewa rosnące wzdłuż starego traktu - to pozostałości osady Brodźce, miejsca w którym niegdyś istniał bród na rzece. Za kilkanaście metrów wpływamy na jez. Korytnickie gdzie biwakujemy.

 

DZIEŃ TRZECI

Jez. Korytnickie - Sówka

do przepłynięcia 10 km 

Zaraz za jeziorem wpływamy w lasy Puszczy Drawskiej, jesteśmy coraz bliżej Drawnieńskiego Parku Narodowego, więc można spodziewać się coraz dzikszej okolicy. Początkowo rzeka jest dosyć wolna, ale gdy tylko wpłyniemy w gęsty las zdecydowanie przyspiesza i rozpoczyna się kolejny szybki odcinek. W nurcie ponownie pojawiają się kamienie i zwalone drzewa. 10 min. spaceru od biwaku znajduje się pstrągarnia, więc można nabyć świeżego pstraga i upichcić na patelni lub ognisku lub udać się do pobliskiego baru na pstrągowy obiad.

 

DZIEŃ CZWARTY

Sówka - Sitnica

do przepłynięcia 10 km 

Kawałek za biwakiem trzeba będzie trochę pomanewrować bo w rzece pojawiają się zwalone drzewa. Po ok. 2 godz. docieramy do biwaku  Bogdanka i dalej płyniemy już Drawą. Bardzo łatwo to zauważyć, gdyż rzeka zdecydowanie się poszerza i przyśpiesza. Nadal bardzo malownicze krajobrazy, urwiste brzegi świadczące o przełomowym charakterze rzeki. Jest też już znacznie głębiej, ale woda jest nadal bardzo przejrzysta, wiec można swobodnie podziwiać podwodna florę i faunę.

DZIEŃ PIĄTY

 Sitnica - Stare Osieczno

do przepłynięcia 12 km

 

Dalej płyniemy Drawą, która robi się coraz szersza, nurt niesie kajaki, więc nie trzeba zbyt mocno wiosłować. Po drodze czeka nas jedna przenoska na elettrowni Kamienna - jednej z najstarszych wciąż działających elektrowni w Europie. Dopływamy do Starego Osieczna, gdzie czeka na nas wyczekiwany długo sklep i bar ;)

DZIEŃ SZÓSTY

Stare Osieczno

Rano chętni mogą udać się na wycieczkę w poszukiwaniu pozostałości umocnień Wału Pomorskiego. Znajdują się tutaj największe bunkry jakie wchodziły w skład tej potężnej linii umocnień.

Nasz spływ powoli się kończy, o godz. 11.00 nastąpi oficjalne zakończenie imprezy, ale można kontynuować gry i zabawy już we własnym zakresie. Po powrocie na pewno będzie co wspominać i opowiadać podczas długich, zimowych wieczorów ;-))

 

 

Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii zdjęć

 

ZAPRASZAMY!!!

<< Powrót do podstrony Korytnicy  

http://www.zoofirma.ru/