image image
Nowoczesny domek z bala nad rzeką Korytnicą Idealne miejsce na wypoczynek dla rodziny, grupy znajomych i dla dwojga nad rzeką Korytnicą. W okolicy mnóstwo jezior i lasów. Fantastyczne miejsce na aktywny wypoczynek: spływy kajakowe, piesze i rowerowe wycieczki, grzybobranie, wędkowanie i wiele innych ! Na terenie znajduje się wypożyczalnia kajaków z całym niezbędnym osprzętem, by spędzić miło i ciekawie czas.
Spływy kajakowe dla firm Spływ kajakowy to świetny pomysł także na wyjazd integracyjny. Wielokrotnie już organizowaliśmy podobne imprezy zarówno dla małych jak i większych firm. Ale spływy kajakowe stanowią tylko część naszej oferty dla firm. Posiadamy koncesję turystyczną wymaganą do organizacji spływów firmowych oraz zapewniamy wymaganą przepisami prawa Kadrę prowadzącą spływy. Jest to ważna informacja dla Państwa bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa i zadowolenia Państwa klientów.

PROGRAM SPŁYWU

sobota-sobota, trasa rez. Przytoń – Piła Młyn, 120/129km

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA SPŁYWU (Charzykowy k/Chojnic)

Zbiórka Uczestników na polu namiotowym w Charzykowycch, Agroturystyka „Paradise” (przy przystanku „pętla autobusowa Charzykowy”), ok godz. 19 w każdą sobotę wakacji (ostateczny czas przybycia godz. 10 rano w niedzielę po wcześniejszym zgłoszeniu tel). Dojazd PKP do Chojnic + miejskim autobusem  (sprzed dworca PKP) lub samochodem

Charzykowy to duża miejscowośc turystyczna nad przepięknym duzym jeziorem (9 km długości) o tej samej nazwie z najstarszym w Polsce klubem żeglarskim, odbywają się tu festiwale szantowe, różne klimaty tawernowe, dyskoteka, można wypożyczyć rowery i wybrać się na rowerową wycieczke do Parku Narodowego, dlatego polecamy przyjechać już dzień wcześniej. Na polu można rozbić namioty a w pobliżu pozostawić samochód. Wszelkie informacje nt pobytu, znajdziecie w barze „Paradise’u”. Polecamy też zwiedzić znajdujące się 5km od Charzykowych Chojnice (dojazd miejskim autobusem) z przepięknym rynkiem, dawnymi murami miejskimi i zabudową gotycką.

 

DZIEŃ PIERWSZY

 Charzykowy – biwak

 Pole nad jeziorem, prysznice, sklep, restauracje, bary, poczta

do 19 przyjazd Uczestników do miejscowości Charzykowy z różnych zakątków Polski #19-20 oficjalne rozpoczęcie spływu, od 20/21 ognisko integracyjne (pieczenie kiełbasek, ziemniaków czy jabłek (co kto lubi ), karaoke (z gitarą :-))

 

DZIEŃ DRUGI

 Rezerwat Przytoń – Przechlewo (20km)

 Pole nad jeziorem, prysznice, bar, sklep 1200 m, poczta 1200m

# 9-10 pobudka i śniadanie, spakowanie ekwipunku  #10 przejazd busem w górę rzeki do Rezerwatu Przytoń urokliwymi leśnymi duktami #11 szkolenie kajakowe, przydział sprzętu #12 wypłynięcie na szlak, górny przełom Brdy, w rzece liczne powalone drzewa, piękne wysokie skarpy, bystry nurt powoli słabnie, dopływamy do jeziora Szczytno, ostoi ptactwa, bardzo czystego, otoczonego lasami, # ok. 14 przerwa na kąpiel w jeziorze i posiłek, kierujemy się na południe i dopływamy do Wyspy Zamkowej – niegdyś znajdowała się tu siedziba władców pomorskich, później zaś kasztelanii szczytnickiej, nieopodal znajduje się też Góra Szubieniczna, niegdysiejsze miejsce straceń,..omijamy te niegościnne miejsce, poprzez jezioro Szczycienko a następnie jezioro Końskie dopływamy do Przechlewa, tu rozbijamy obóz # 17 rozbicie namiotów, obiad, zakupy w pobliskiej wiosce. Czas wolny, siatkówka, zwiedzanie okolicznych lasów # 19-20 sauna parowa #21  impreza przy ognisku (kiełbaski, piwo, śpiewy) Zacieśnianie znajomości  :) i prezentacja zdolności artystycznych

 

DZIEŃ TRZECI

Przechlewo – Małe Swornegacie (24 km)

Pole nad jeziorem, prysznice, sklep, restauracja
# 9-10 śniadanie, pakowanie ekwipunku  do busa/przyczepy, start spływu, dziś odcinek rzeki łatwy, rzeka pięknie wije się wsród kaszubskich lasów i łąk, przerwa w Sąpolnie na rozprostowanie gnatów, można wysłac kartki do rodziny i znajomych, dopływamy do biwaku nad jeziorem Charzykowskim  #16 rozbicie namiotów, czas wolny  # 21  impreza przy ognisku (kiełbaski, piwo, klimaty, śpiewać każdy może itp.)

 

DZIEŃ CZWARTY

Małe Swornegacie – Drzewicz, (13 km)

Etap w większości przez jeziora, po południu można wybrać się na poziomki lub do Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, biwakujemy na polu nad jez. Dybrzyk tuż przy Parku Narodowym

# 8-12 śniadanie, dla chętnych windsurfing, zwijanie obozu  #12 wypłynięcie na szerokie wody: spływ do Drzewicza: przepływamy przez jezioro Karsińskie, w Swornychgaciach (tzw Sworach Wielkich)  przerwa na lody i jedzonko, zanim dopłyniemy do Drzewicza znajdującego się tuż przy Parku Narodowym, wpłyniemy jeszcze na kąpiel na urocze jez. Plęsno znane z niezwykłego koloru wody (lazur? W kazdym razie zielono-niebieski) # 16 rozbicie namiotów, czas wolny (odpoczywanie, siatkówka, spacery po borach, chetni mogą się wybrać na pieszą wycieczkę do Parku Narodowego „Bory Tucholskie” Szlakiem Strugi Siedmiu Jezior # 21 impreza przy ognisku/grillu (kiełbaski, ziemniaki, śpiewy, różne zabawne kawały i studenckie klimaty

 

DZIEŃ PIĄTY

Drzewicz – Mylof (15 km)

Biwak nad rzeką, do jeziora 150m, prysznice, sklep, pstrągarnia, restauracja

# 9-13 pobudka i śniadanie, poranne – niestety już ostatnie – zmagania z deską windsurfingową  # 13 wypływamy na jezioro, kierujemy się na południe, przesmykiem wpływamy na jez. Kosobudno, kąpiel w jeziorze, wpływamy na rzekę, odcinek łatwy, nieuciążliwy. Za wsią Męcikal wpływamy na jezioro zalewowe Zapora. Dopływamy do Mylofu, przenoska kajaków ok. 200m (można wypożyczyć wózek do przewozu kajaków od leśniczego), biwak na polu namiotowym leśniczego  # 17 czas wolny, opalanie się, pływanie, zwiedzanie okolicy  #18 dla chętnych zabawa paintballowa (dopłata 30zł, w tym pełny ekwipunek, strój, maska, karabin, ciekawe scenariusze i 50 kulek (jeśli komuś będzie mało będzie mógł dokupić cały arsenał po 25zł/100szt) # 21 impreza przy ognisku (piwo, kobiety i śpiew…)

 

DZIEŃ SZÓSTY

Leśniczówka Mylof – Woziwoda, (29km)

Szybki odcinek rzeki, biwak nad rzeką, prysznice
# 9-10  śniadanie, spakowanie bagaży i wypłynięcie na szybkie wody Brdy, spływ do Woziwody. Początkowo szybki nurt później nieco słabnie, jednak rzeka prawie cały etap przyjemnie niesie możemy więc cicho i spokojnie płynąć przez dziewicze lasy Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Brzegi rzeki wysokie, zalesione. 11.30 Przerwa w Rytlu na zakupy (chwila z cywilizacją, jest nawet sklep z koszykami!!!), druga przerwa – w miejscowości Brda – specyficzna tawerna-knajpa na końcu świata niespotykanym gdzie indziej klimatem i muzyką szantowo-discopolową (zależy od nastroju właścicieli) – można tu zjeść tradycyjny obiad.  # 17 dopływamy do Woziwody, rozbijamy namioty  # 17-19 chętni mogą wybrać się na ścieżkę przyrodniczo-leśną nadleśnictwa. Woziwoda.. Ścieżka wiedzie przez rezerwat krajobrazowy „Dolina Rzeki Brdy”, siedlisko bobrów, wydr, bocianów czarnych, gągołow i wielu innych zwierząt. Szczególna atrakcję stanowią też zespoły okazałych dębów, z których największy ma ponad 6 m. obwodu  # 21 tradycyjna już impreza przy ognisku (jogurt, chłopaki i śpiew…)

 

DZIEŃ SIÓDMY

Woziwoda – Tuchola Rudzki Most /Uroczysko Piekiełko (20km+9km)

Pole nad rzeką, prysznice, restauracja, sklep,  2km-PKP, PKS, bankomaty
# 8-9 pobudka, śniadanie, spakowanie bagaży # 9.00 wypłynięcie na wartkie wody, odcinek rzeki o szybkim nurcie, wiele zwalonych drzew, w nurcie głazy i inne przeszkody, rzeka przepięknie meandruje wśród borowiackich lasów.# 11.00 postój w Gołąbku, opalamy się lub tuptamy ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną „Jelenia Wyspa”.  # 11.30 wracamy na szlak wodny  #13-14 dopływamy do Tucholi-Rudzkiego Mostu tu rozbijamy biwak, czas wolny, siatkówka, opalanie się # 13 chętni (i sprawni) mogą płynąc dalej, do Piły – Młyn, przez uroczysko Piekiełko, umiejętnie lawirując wśród powalonych drzew i głazów w nurcie. Rzeka jest tu kręta, nurt szybki więc trzeba trochę (lub bardzo bardzo!!! – zależy od stanu wód) uważać żeby nie zaliczyć kabiny  # 15.30-16.00 kończymy spływ w Pile – Młyn, wracamy busem na pole namiotowe w Tucholi – Rudzkim Moście, czas wolny (po etapie w godz 16-20 odwozimy kierowców po samochody)  # 21 pożegnalna impreza przy ognisku

 

DZIEŃ ÓSMY

Sobota rano: Tuchola – Rudzki Most, zakończenie spływu

# 7 pożegnalne zdjęcia, wymiana adresów, buziaków itd. Zakończenie spływu, rozjazdy do domów lub biwakowanie do bólu (już we własnym zakresie) Zakończenie spływu w Tucholi – Rudzkim Moście, 50km na północ od Bydgoszczy. W Tucholi jest stacja PKP, dworzec PKS, Zapraszamy na kolejny spływ za rok!

 

<< POWRÓT DO STRONY BRDY

 

JADĘ TAM! - REZERWACJA MIEJSC
http://www.zoofirma.ru/